9.
července
2020

Jazz: Kristina Barta EVENT HORIZON - nový termín

začátek
19:30
místo
Reduta
kategorie
Jazz
vstupné
110 Kč
abonenti
zdarma

Kristina Barta (piano), Kryštof Tomeček (kytara), Jan Fečo (kontrabas), Marek Urbánek (bicí), Nela Dusová (saxofon)

Kristina Barta je česká skladatelka a klavíristka. Po studiu klasické hudby a skladby na pražské konzervatoři vystudovala Akademii múzických umění v Praze, obor jazzový klavír. Vyhrála několik mezinárodních soutěží: Krokus Jazz Festival 2017 v Polsku, soutěž OSA skladatelů, Jazz Prix 2015 a další… EMA29, její debutové album vyšlo v roce 2017 na rakouském labelu Alessa Records. Kristina Barta Quartet hraje současný kreativní jazz, což odráží její dřívější studium klasické hudby s důrazem na melodie a emoce. Ženský prvek se silnou mužskou kapelou vždy slibuje zajímavou interakci všech hudebníků.

V roce 2006 ukončila studium na Gymnáziu Jana Nerudy s hudebním zaměřením v Praze a v letech 2007–2012 studovala na Konzervatoři Jaroslava Ježka hru na klavír a kompozici u Jiřího Růžičky a Milana Svobody a následně pak klavír na Hudební a taneční fakultě Akademie múzických umění u profesora Karla Růžičky. Sama působí jako pedagožka na ZUŠ v Ratibořické ulici v Praze.

Barta vystupuje sólově, participuje na různých projektech. Na jaře roku 2010 založila vlastní hudební formaci Kikina b. Počátkem roku 2012 vydala skupina své debutové EP Dirty Sanchez, vyhrála v soutěži Jazz Fruit 2012, kterou pořádá festival Mladí Ladí Jazz.

Od roku 2015 vystupuje se svou skupinou Kristina Barta Trio v klubech i na jazzových festivalech. V roce 2015 vystoupila na Bohemia Jazz Festu a získala cenu JazzPrix. V roce 2016 nominoval Český rozhlas Kristina Barta Trio (ve složení Kristina Barta, Jan Fečo – basová kytara a Marek Urbánek – bicí) koncertem ze Studia A Českého rozhlasu z 28. května 2015 do soutěže Euroradio Jazz Competition, kde se probojovalo do finále mezi nejlepší čtyři skupiny a vystoupilo na finálovém večeru soutěže 6. července 2016 v Amsterdamu. Skladba Find peace of mind získala cenu za nejlepší jazzovou skladbu roku 2016 kterou pořádá OSA ve spolupráci s Bohemia Jazz Festem.

První studiové nahrávky vydala Barta již v roce 2011 se svou skupinou Kikina B, debutové album EMA29 pak vydala pod svým uměleckým jménem v roce 2017 v sestavě spolu s Janem Fečem a Markem Urbánkem, kterou doplnili Kryštof Tomeček na kytaru, Miroslav Hloucal na trubku, Karel Růžička ml. na saxofon, David Friedman na vibrafon a dětský sbor ZUŠ v Ratibořické ulici.

Mohlo by vás zajímat

SĽUK - PAŠIE
SĽUK - PAŠIE
2. dubna
18:00
Klub kultury
Lukáš Kubičina & Jaroslav Šanda: Do pekla a hlouběji
Lukáš Kubičina & Jaroslav Šanda: Do pekla a hlouběji
4. dubna – 9. května
Klub kultury
Jaroslav Dušek - Čtyři dohody
Jaroslav Dušek - Čtyři dohody
12. dubna
19:00
Klub kultury
Tichá vína Reduta
Tichá vína Reduta
15. dubna
17:00
Reduta
JAZZ: Soulmates
JAZZ: Soulmates
20. dubna
19:30
Reduta
Přemysl Hájek: Dialog
Přemysl Hájek: Dialog
21. dubna – 5. května
Reduta