O Klubu kultury

Klub kultury je od roku 1992 pilířem kultury Uherského Hradiště. Příspěvková organizace spravuje prostory a technické zařízení města, které slouží k programovým a pořadatelským potřebám. Reprezentativní budovy a moderní vybavení poskytujeme k pronájmu obyvatelům, spolkům i komerčním subjektům.

Široké spektrum kulturních a společenských potřeb veřejnosti uspokojuje jeho bohatá programová nabídka. Dospělým je určen cyklus abonentních koncertů, celoročně nabízíme divadelní představení, koncerty okrajových i populárních žánrů, folklorní pořady, módní přehlídky a plesy. Senioři využívají náš projekt Akademie třetího věku (A3V) zaměřený na celoživotní vzdělávání a aktivní trávení volného času. Zájem o životní prostředí a fotografii přírody realizujeme v pořádání festivalu Týká se to také Tebe, který pořádáme již více než čtyřicet let. Velké oblibě se těší i náš společenský košt vín v Redutě Tichá vína Reduta.

Věnujeme se i pravidelné výstavní činnosti, pořádáme malířské bienále Hradišťský plenér a Setkání-Stretnutie, přehlídku tvorby českých a slovenských výtvarníků.

Některé aktivity - jako Slavnosti bratrství Čechů a Slováků na Javořině, Kopaničářské slavnosti ve Starém Hrozenkově, Slovácké slavnosti vína a otevřených památek, Festival hudebních nástrojů lidových muzik a ekologický festival Týká se to také tebe - mají mezinárodní dosah a velký význam v rámci Zlínského kraje.

Klub kultury se snaží důstojně reprezentovat tradice a kulturního dědictví kraje v rámci ČR i zahraničí. Podporuje místní umělecké soubory a občanská sdružení.

Mezi naše tradiční partnery patří Trenčianske osvetové stredisko. Je nám ctí, že jsme mohli spolupracovat se Správou Pražského hradu – Klub kultury se několik let podílel na Vinobraní na Pražském hradě. Tisíce návštěvníků z celého světa se tak seznámilo s kulturou Slovácka.