7.
prosince
2022
31.
ledna
2023

Cestování očima dětí

místo
Reduta
kategorie
Výstavy
vstupné
ZDARMA

Výstava výtvarných prací žáků MŠ Uherské Hradiště bude probíhat v období 7. 12. 2022 - 31. 1. 2023

Vernisáž proběhne 7.12. od 10:00 v podkroví Reduty, na úvod vystoupí děti z MŠ Štěpnická Uherské Hradiště.


V průběhu vernisáže a doby celé výstavy bude probíhat prodej obrázků, jejichž zakoupením v libovolné výši přispějete na ozdravný pobyt malé Viktorky z Modré. Příběh Viktorky Kudrové z Modré, aneb co jsme se o Viktorce dozvěděli…


Viktorce byla zdravá čiperná holčička, která se radovala ze života, jako všechny děti. Týden po 7. narozeninách, které měla 11. 3., byla mamince a tatínkovi sdělena zdrcující diagnóza, jednalo se o akutní lymfoblastiackou leukémii. Tím se zcela změnil život Viktorce i celé její rodině. Viktorka přestala chodit do školy – do té doby navštěvovala 1. třídu, přestala chodit do sportovního kroužku, do skautu a přestala se vídat se svými kamarády. V nemocnici si prošla opakovanými odběry kostní dřeně, všemožnými vyšetřeními, magnetickou rezonancí a byl jí zaveden centrální žilní katetr. Pak začala dlouhá série chemoterapií a opakovaných lumbálních punkcí. Většinu času trávila v nemocnici. Bohužel přišla o všechny aktivity, které měla ráda a nemohla trávit čas ani se svými kamarádkami a domácími mazlíčky. Většinu z nich museli dát rodiče Viktorky ze zdravotních důvodů na určitou dobu do dočasné péče.

Viktorka má momentálně za sebou 8 měsíců intenzivních chemoterapií a před sebou 16 měsíců udržovací léčby. Tato nemoc udělala z křehké holčičky, kterou ještě v březnu byla, velkou a silnou bojovnici, která má obdiv nás všech.

Viktorka má doposud zaveden centrální žilní katetr, který je při léčbě této nemoci velkým pomocníkem. Nicméně pro děti, které léčbu podstupují, je nepříjemným společníkem, protože péče o něj je pro děti většinou bolestivá.

Až jí katetr vytáhnou, rádi by ji rodiče vzali na ozdravný pobyt někam k bazénům a tobogánům, protože vodu, koupání a potápění má Viktorka moc ráda. Jako první odpočinkový pobyt od začátku boje s touto nemocí by si moc přála jet na Bešeňovou.


Pokud Vás příběh Viktorky oslovil a chtěli byste jí pomoct k návratu do běžného života, zakoupením obrázku z výstavy „Cestování očima dětí“ v libovolné výši přispějete na její ozdravný pobyt.

Obrázky si můžete vybrat, zarezervovat a označit lístečkem, na přiložený formulář dopíšete cenu a kontakt. Po ukončení výstavy budete informováni, kde je možné si obrázek proti úplatě vyzvednout. 

Kontaktní telefon v případě dotazů je 739 488424 – Alena Vrtalová, 

další kontakt k rezervaci obrázků je 605 221504 – Klára Maťašová.Mohlo by vás zajímat

Lukáš Kubičina: Slavnosti krásy a vína
Lukáš Kubičina: Slavnosti krásy a vína
6. září – 2. října
Reduta
říjen 2023
JAZZ: Trio KUH
JAZZ: Trio KUH
12. října
19:30
Reduta
Anna Waligórska: Prostory času
Anna Waligórska: Prostory času
18. října – 13. listopadu
Reduta
listopad 2023
JAZZ: Victoria Klewin Band (UK)
JAZZ: Victoria Klewin Band (UK)
23. listopadu
19:30
Reduta
prosinec 2023
JAZZ: Martin Kratochvíl Quartet
JAZZ: Martin Kratochvíl Quartet
14. prosince
19:30
Reduta
leden 2024
JAZZ: Kahoma Trio
JAZZ: Kahoma Trio
11. ledna
19:30
Reduta