8.
června
2024

Sporťák fest

začátek
10:00
místo
Ostatní
kategorie
Ostatní
vstupné
děti zdarma
vstupné
100 Kč dospělí
vstupné
70 Kč ZTP
  • 8. června 2024

  • 08:30 - 16:00 B&B CUP - FOTBALOVÝ TURNAJ CHLAPCŮ U10

  • 10:00 - 18:00 AKCE PRO VEŘEJNOST – 10:00 otevření areálu veřejnosti

  • fotbalový stadion – fotbalový turnaj, atletický stadion – krajské kolo soutěže mladých hasičů, volejbalové hřiště a víceúčelová hřiště UH – prezentace sportovních oddílů, umělý trávník – sporty a atrakce

 "DĚTSKÝ DEN SE SPORŤÁKEM" pod záštitou starosty Uherského Hradiště proběhne v sobotu 8.6. na městském stadionu v Uherském Hradišti. Děti si budou moci vyzkoušet na jednom místě v jeden den až 13 druhů sportů za asistence profesionálních trenérů z místních sportovních klubů. Snadněji tak můžou rozpoznat, který druh sportu je pro ně ten pravý, který jim přináší potěšení a pro který mají přirozené vlohy. Ke sportování poslouží celý fotbalový stadion včetně umělého trávníku a stejně tak volejbalové a víceúčelová hřiště.

Hlavním pořadatelem akce je sportovní agentura Slovácko a agentura Event Time, obě působící v Uherském Hradišti.

FOTBAL
Na hlavním fotbalovém stadionu 1.FC SLOVÁCKO v Uherském Hradišti proběhne v tento den B&B CUP - mezinárodní fotbalový turnaj chlapců U10. Do turnaje je přihlášeno takřka 225 dětí z týmů FC Slovácko, Trinity Zlín, Baník Ostrava, Slavia Praha, Sparta Brno, SFC Opava, FC Nitra, AS Trenčín, Mladá Boleslav, Zbrojovka Brno, ETO Győr, Dukla Praha a Slovan Bratislava. Zájemci o fotbal z řady veřejnosti jsou vítání na umělém trávníku, kde na ně čeká prezentace 1. FC Slovácko.

TENIS a SQUASH
TENIS SLOVÁCKO zde uspořádá nábor dětí do svého tenisového klubu. Zájemci si budou moci vyzkoušet různé dovednostní soutěže. Po celý den jim budou k dispozici profesionální trenéři, s jejichž pomocí si děti můžou otestovat, zda tenis bude právě tím sportem, který je nadchne. Tenisový klub TENIS SLOVÁCKO je klub s vysokou koncentrací kvalitních hráčů, reprezentujících region Slovácko v nejvyšších republikových soutěžích. Velmi zajímavá bude prezentace dalšího sportu a sice squshe pod taktovkou Jana Břeně, trenéra juniorské reprezentace ČR. Tento dynamický sport si můžete vyzkoušet v jejich nafukovacím hřišti.

 VOLEJBAL, HÁZENÁ, FLORBAL
Také na volejbalových dvorcích proběhne nábor dětí a také zde si můžou zájemci vyzkoušet tento krásný sport. Připravena bude spousta soutěží, při nichž se na dvorcích děti vyřádí. V rámci své prezentace volejbalisté uspořádají také turnaj mládeže. Další míčový sport a sice házená, bude v tento den také zastoupena a sice pod taktovkou TJ Slovácká Slavie Uh. Hradiště. Na víceúčelových hřištích si můžou návštěvníci vyzkoušet také florbal. Sportovní potřeby a kvalifikovaní trenéři z FBC Slovácko budou i zde připraveni na 100%.

KICK BOX, BOX, JUDO
Bojové umění předvedou zástupci sportů boxu, kick boxu a juda. Tato stanoviště patří vždy mezi velmi oblíbená. Děti si zde můžou obléknout kimono, navléct boxerské rukavice a „rozdat“ si to s trenéry těchto oddílů.

GOLF, HOKEJ, ŠERM nebo SOFTBALL
Golf Jezera z ONV zajistí zajímavé stanoviště s golfovými dovednostmi. Naučíte se, jak správně uchopit golfovou holi nebo základní golfové pojmy. Chybět nebude jeden z nejoblíbenějších zimních sportů a tím je hokej! Pod vedením trenérů HC Uherské Hradiště můžete trénovat střelbu na branku, hokejky vám zapůjčíme! Zkusili jste někdy šerm? Že ne? Toto stanoviště nesmíte minout, třeba zrovna tenhle sport vaše dítě nadchne. Letošní novinku bude prezentace softballu pod taktovkou oddílu Snails Kunovice.

DOPROVODNÝ PROGRAM
Vedle sportu jsme pochopitelně nezapomněli ani na zábavu, kterou vás bude po celý den provázet moderátor David Vacke. Malí i velcí se můžou účastnit originálního cirkusového workshopu. Až 15 stanovišť s nejrůznějšími žonglovátky zde připraví organizace PROSTĚ CIRKUS z Valašského Meziříčí. Nebudou chybět skákací hrady a také malý řetízkáč. Bublinová dílnička nebo kouzelník ŠEKLIN. S úžasným vystoupením se předvedou mladé baletky ze ZUŠ Uherské Hradiště.

Děti i dospělí můžou navštívit stánek VZP ČR a nechat si naměřit tělesné hodnoty, vyzkoušet si balanční hry a pro pojištěnce VZP zde budou vitamíny zdarma.

Mohlo by vás zajímat

Slovácké léto
Slovácké léto
28. června – 7. července
Masarykovo náměstí a další 1 místo
srpen 2024
12. Míkovské dožínky
12. Míkovské dožínky
3. srpna
13:00
Kulturní dům Míkovice
Geoslovácko 2024
Geoslovácko 2024
17. srpna
11:00
Ostatní
Slovácké hody s právem ve Véskách
Slovácké hody s právem ve Véskách
24. – 25. srpna
Kulturní dům Vésky
Slovácké hody s právem v Sadech
Slovácké hody s právem v Sadech
31. srpna – 1. září
Kulturní dům Sady
září 2024
XXI. Slovácké slavnosti vína a otevřených památek
XXI. Slovácké slavnosti vína a otevřených památek
6. – 8. září
Klub kultury a dalších 5 míst