Dechberoucí krásu, pestrost a barevnost slováckých krojů můžete v rámci jubilejního XX. ročníku Slováckých slavností vína a otevřených památek obdivovat nejen v ulicích města, ale také na dvou speciálních výstavách.

První z nich – SLAVNOSTI KRÁSY A VÍNA – bude zahájena ve středu 6. září v 17.00 v Redutě. Fotograf Lukáš Kubičina tu představí krásu slováckých krojů tak, jak je zachytil v průběhu předchozích ročníků slavností. Výstava potrvá do 2. října.

Druhou výstavu – MAGICKÉ MÍSTO UHERSKÉ HRADIŠTĚ – můžete obdivovat výhradně v době slavností, ve dnech 8. – 10. září na nádvoří Reduty. Autor koncepce Marek Malůšek tu předvede ucelenou kolekci fotografií, jež představí Uherské Hradiště a celé slavnosti v pohádkové perspektivě. S vybranými signálními fotografiemi se návštěvníci mohli již setkat, a sice v propagačních materiálech slavností – na plakátech, billboardech a v programových tiskovinách.

Fotili jsme pohádku, sen, kouzelná místa s přízračnou atmosférou, hraniční časy, hry barev a vůní. Krásné vznešené bytosti, které se opájejí výhradně hudbou, tancem, vínem a láskou. Na fotografiích jsou ve výrazu hlubocí, opravdoví, odhodlaní, přesvědčení o smyslu svých činů. Čas pro ně neexistuje. Tak vznikl soubor částečně stylizovaných fotografií s nepřímou narací, které představují obrazy vrcholných momentů prožívání času v Uherském Hradišti, například v průběhu Slováckých slavností vína…,“ uvedl Marek Malůšek.

Za velkého nasazení, ve svém volném čase, bez nároku na honorář se nelehké úlohy pózovat před fotoaparátem zhostilo na 21 krojovaných modelů:

Park a skanzen Rochus – Vendula Hrňová / Romana Šáchová / Magdalena Janálová / David Sagula / Matyáš Mráček / Jan Ševčík Prokop
Kaple sv. Rocha – Jan Mikuš
Slovácká búda – Petr Polách / Patrik Matušina / Adam Borusík
Centrum města – Magdalena Dvořanová / Gabriela Schneiderová / Simona Schneiderová
Kostel sv. F. Xaverského – Tereza Vintrová / Matyáš Hráček / Ondra Hanus  
Vinařský dům Mařatice – Julie Waltherová / Jan Mikuš / Ondřej Třetina / Miguel Alexandr Jara
Vinohradská ulice / vinohrad – Jakub Tomala / Drahomír Hlaváč                  

Projekt by nebylo možno realizovat bez našich partnerů, kterými se stali:
Vinařský dům Mařatice – poskytnutí prostor vinného sklepa (jmenovité poděkování patří Lukáši Přikrylovi a Kristýně Hankové)
Kosmetika Lucie Ježová – make-up modelek
P. Josef Říha – zpřístupnění prostor kostela sv. Františka Xaverského
Park a skanzen Rochus – jmenovité poděkovaní za poskytnutí prostor patří řediteli Janu Blahůškovi

Námět / fotograf – Marek Malůšek
Realizace – Klub kultury Uherské Hradiště


Mohlo by vás zajímat

Další články