2.
ledna
2025

MUSICA: Novoroční koncert s přípitkem starosty města

začátek
19:30
místo
Reduta
kategorie
Koncerty
vstupné
180 Kč

Slovácký komorní orchestr (SKO)

Slovácký komorní orchestr vznikl v r. 2008. Založil ho hradišťský rodák, violoncellista a ředitel ZUŠ Slovácko David Hrubý společně s manželkou Kristinou. Od r. 2011 orchestr často spolupracoval s koncertním mistrem Jiřím Pospíchalem. Novoroční koncert již tradičně připravují manželé Hrubí, v čele orchestru stejně jako při řadě dalších koncertních projektů stojí houslistka Kristina Hrubá Czajkowská. Orchestr sdružuje místní umělce, muzikanty a pedagogy stejně jako dříve Slovácká filharmonie. V rámci koncertů SKO je pestrá jeho spolupráce s umělci a uskupeními jak klasické hudby tak i jiných hudebních žánrů.

Vystoupil společně s klavíristou Ivo Kahánkem, operní pěvkyní Pavlou Vykopalovou, flétnistou Romanem Novotným, ale také s Hradišťanem a Jiřím Pavlicou, kapelou F-dur Jazzband nebo herci Slováckého divadla. S orchestrem pravidelně hrají také nadaní žáci místních ZUŠ, jimž dává příležitost a prostor vystoupit sólově i v řadách hráčů samotného orchestru.

Za dobu svého působení se orchestr stal nedílnou součástí místní kulturní scény a vytvořil řadu originálních projektů. Slovácký komorní orchestr nezapomíná ani na mladé publikum a jedinečné jsou jeho koncerty určené přímo dětem, za jejichž tvorbou stojí Kristina Hrubá Czajkowská. Projekty jako Ať žije večerníček, Cesta kolem světa, Před Pikolou za Pikolou, Alenka v říši hudby i nejnovější Orchestr za mřížemi zazněly nejen v Uherském Hradišti ale i v rámci koncertů FBM Zlín pro tisíce dětí z celého Zlínského kraje.

Mohlo by vás zajímat

JAZZ: Petr Kalfus trio
JAZZ: Petr Kalfus trio
26. září
19:30
Reduta
říjen 2024
JAZZ: Behind the Door
JAZZ: Behind the Door
24. října
19:30
Reduta
listopad 2024
JAZZ: Sound Pack (PL)
JAZZ: Sound Pack (PL)
28. listopadu
19:30
Reduta
prosinec 2024
JAZZ: Rusty Cowboys
JAZZ: Rusty Cowboys
19. prosince
19:30
Reduta
leden 2025
JAZZ: Ondřej Štveráček Quartet
JAZZ: Ondřej Štveráček Quartet
16. ledna
19:30
Reduta
únor 2025
JAZZ: Los Quemados
JAZZ: Los Quemados
20. února
19:30
Reduta