6.
února
2024

MUSICA: Večer evropských melodií

začátek
19:30
místo
Reduta
kategorie
Koncerty
vstupné
150 Kč

POZOR, ZMĚNA!!!
Z důvodu náhlé nemoci sólistky Garajové v Redutě zazpívá výtečná sopranistka Markéta Fassati.
Kytarové duo zůstává beze změny.

Markéta Fassati – soprán a Siemre Nuevo (Patrick Vacík a Matěj Freml, kytary)
Tento unikátní projekt spojuje hlas se zvukem dvou kytar.


PROGRAM:

Antonín Dvořák – Cigánské melodie, op. 55 (výběr) *

Milan Tesař – Suita Karussel

Edvard Grieg – Sechs Lieder, op. 48 (výběr) *


—————————————pauza—————————————


Mathias Duplessy – La Danse des Sentiments

Sergej Vasiljevič Rachmaninov – Vokalíza, op. 34, č. 14 *

Enrique Granados – Danzas espaňolas, op. 37 *

Oriental

Manuel de Falla – Siete canciones (výběr) *

_______________________________________________

* Transkripce dua Siempre NuevoKytarové duo Siempre Nuevo bylo založeno roku 2007 dvěma vynikajícími českými kytaristy Matějem Fremlem (*1982) a Patrickem Vacíkem (*1984). V tomto období oba studovali na Hochschule für Musik Franz Liszt v německém Weimaru a v květnu 2008 již vyhráli svou první mezinárodní soutěž v italské Gorizii. Od té doby jsou tito mladí umělci pravidelně zvaní na nejrůznější koncerty a festivaly, a to jak v Čechách, tak i v Německu, Itálii, Polsku a na Slovensku.

Siempre Nuevo interpretuje jak originální skladby pro kytarová dua, tak i různé transkripce – vlastní či jiných autorů. Jeho repertoár obsahuje rovněž starou i moderní hudbu, od baroka až po soudobé skladatele. Při snaze o dobovou interpretaci využívá historických nástrojů, čímž dodává skladbám z oblasti staré, hlavně však romantické hudby nečekaně autentický a zajímavý zvuk. Tato všestrannost a navíc velmi svěží a výrazná interpretace byly mnohokrát kladně oceněny jak publikem, tak i hudebními kritiky.

Patrick Vacík se narodil roku 1984 v německém Kemptenu. V 11 letech se začal věnovat hře na kytaru. Od roku 2000 studoval na Pražské konzervatoři, poté na Pardubické konzervatoři, načež se vydal za studiemi do Německa. Roku 2015 završil své vzdělání doktorátem na Hudební fakultě Akademie Múzických umění (HAMU) v Praze.

Matěj Freml se narodil v roce 1982 v Teplicích. Na kytaru začal hrát ve věku osmi let, vystudoval Konzervatoř v Pardubicích. V roce 2009 dokončil magisterské studium na Janáčkově akademii múzických umění v Brně a v roce 2012 zde úspěšně absolvoval i doktorské studium. Od roku 2012 vyučuje na Janáčkově akademii múzických umění v Brně.

Sopranistka Markéta Fassati se narodila v Praze, kde také vystudovala operní zpěv na HAMU. Je dcerou známého českého dirigenta, sbormistra a hudebního pedagoga prof. Lubomíra Mátla. Markétin neobyčejně rozsáhlý repertoár obsahuje pestrou škálu stylů od baroka (CD Alchymist, 2018) přes romantismus, písňovou tvorbu, operní árie (CD Emozioni, 2017) po hudbu duchovní (CD Ave Maria, 2023). Paralelně s tím se úspěšně věnuje i jiným žánrům, jako je filmová hudba (CD Simple Thing, 2015) i jazz a swing (CD Perfect Day, 2016). Markétin příjemný, sametový soprán a kouzlo osobnosti je důvodem jejího častého vystupování na prestižních společenských akcích v ČR i v zahraničí.

Markéta Fassati je laureátka několika mezinárodních soutěží a pěvecky zahajovala slavnostní otevření Českého Domu v Londýně během Olympijských her. Během své úspěšné profesionální kariéry se představila na českých i světových operních a koncertních scénách.

Markétinou vášní je také moderování. Je vyhledávána především pro svůj přirozený projev a širokou slovní zásobu. Uvádí umělecká setkání, koncerty, výstavy či kongresy v češtině, angličtině a italštině. Je zakladatelkou projektů Fassati Art Festival a Kostelní slavnosti.

Mohlo by vás zajímat

Czech Virtuosi & Jiří Pospíchal
Czech Virtuosi & Jiří Pospíchal
10. března
19:00
Reduta
MUSICA: Matyáš Novák, klavírní recitál
MUSICA: Matyáš Novák, klavírní recitál
12. března
19:30
Reduta
JAZZ: Four in blue
JAZZ: Four in blue
14. března
19:30
Reduta
Zazpívej, slavíčku 2024 - finále
Zazpívej, slavíčku 2024 - finále
24. března
15:00
Reduta
duben 2024
MUSICA: Trio Dubois
MUSICA: Trio Dubois
16. dubna
19:30
Reduta
JAZZ: Lukáš Oravec Quartet
JAZZ: Lukáš Oravec Quartet
18. dubna
19:30
Reduta