24.
září
2020

JAZZ: Ingrid Arthur (USA) & Andy Winter Trio (Jamajka/D/CZ)

začátek
19:30
místo
Reduta
kategorie
Koncerty
vstupné
110 Kč
abonenti
zdarma

ZMĚNA V PROGRAMU

Ingrid Arthur nahradí v prvním koncertu jazzové sezóny původně avizovanou Melanii Scholtz, které se v důsledku epidemiologických opatření přes veškeré snahy nepodařilo získat vstupní víza do schengenského prostoru.

***

Ingrid Arthur (USA) – zpěv, Jesse Milliner (Jamajka) – klávesy, klavír, Petr Dvorský (CZ) – kontrabas, Andreas Winter (A/USA) – bicí


"Ingrid Arthur je americká soulová a gospelová zpěvačka s neskutečným hlasovým fondem a drivem. Je původem z Georgie (USA), nyní žije shodou okolností v Berlíně. Její hudební a stylová vyzrálost spolu s autentickým projevem dává tušit strhující hudební zážitek pro všechny zúčastněné. Ve spojení s bubeníkem Andy Winterem, se kterým jsem již spolupracoval na několika výrazných hudebních projektech včetně kvartetu se skvělou Alitou Moses, přinese spolupráce s Ingrid stylovou pestrost spolu s elektrizující a autentickou interpretací. Těším se na tuto novou hudební zkušenost, o níž se dopředu domnívám, že bude nejen z finančních důvodů (Ingrid je svém žánru absolutní špička!) jindy neopakovatelná. Je to holt jiná hudební liga…“ 

Petr Dvorský, kontrabasista projektu ​​​​

zpěvačka Ingrid Arthur

Ingrid Arthur, narozená v Gainesville ve státě Georgia (USA), je jedním z nejsilnějších hlasů v historii hudby. Není jen úžasnou zpěvačkou, je „bohyní soulu“ svým bohatým, mocným, tradičním gospelovým zázemím, s duší Arethy Franklinové, Mavise Staplese a Mahalie Jacksonové! Během své kariéry Ingrid spolupracovala s mnoha velkými mezinárodními hvězdami. Mezi její největší úspěchy patří zpěv doprovodných vokálů u Cissy Houston (matka Whitney Houston), oceněná Cenou Grammy 1996 a 1997 a  též spolupráce s Bette Midlerovou.


Jesse Milliner – klávesy, klavír

Jamajský klávesista Jesse Milliner (www.jessemilliner.com), hraje s Chaka Kahn, Lee Riteneurem a s Trilok Gurtu (!)

​​​​​​​Ingrid Arthur & Andy Winter Trio

Výsledkem spolupráce je mimořádný hudební zážitek, jehož původní myšlenkou bylo spojit africkou hudbu s populární hudbou z celého světa. Původem rakouský bubeník a skladatel Andy Winter spojuje rockové, bluesové a jazzové písně a dává je do nových hudebních forem i souvislostí. Ingrid Arthur, zpěvačka z Atlanty,  stát Georgia (USA), je novým fascinujícím hlasem v tomto projektu.

Mohlo by vás zajímat

MUSICA: Capella Ornamentata
MUSICA: Capella Ornamentata
26. září
19:30
Reduta
říjen 2023
JAZZ: Trio KUH
JAZZ: Trio KUH
12. října
19:30
Reduta
listopad 2023
JAZZ: Victoria Klewin Band (UK)
JAZZ: Victoria Klewin Band (UK)
23. listopadu
19:30
Reduta
prosinec 2023
JAZZ: Martin Kratochvíl Quartet
JAZZ: Martin Kratochvíl Quartet
14. prosince
19:30
Reduta
leden 2024
JAZZ: Kahoma Trio
JAZZ: Kahoma Trio
11. ledna
19:30
Reduta
únor 2024
JAZZ: Štěpánka Balcarová Quartet
JAZZ: Štěpánka Balcarová Quartet
15. února
19:30
Reduta