24.
září
2020

JAZZ: Ingrid Arthur (USA) & Andy Winter Trio (Jamajka/D/CZ)

začátek
19:30
místo
Reduta
kategorie
Koncerty
vstupné
110 Kč
abonenti
zdarma

ZMĚNA V PROGRAMU

Ingrid Arthur nahradí v prvním koncertu jazzové sezóny původně avizovanou Melanii Scholtz, které se v důsledku epidemiologických opatření přes veškeré snahy nepodařilo získat vstupní víza do schengenského prostoru.

***

Ingrid Arthur (USA) – zpěv, Jesse Milliner (Jamajka) – klávesy, klavír, Petr Dvorský (CZ) – kontrabas, Andreas Winter (A/USA) – bicí


"Ingrid Arthur je americká soulová a gospelová zpěvačka s neskutečným hlasovým fondem a drivem. Je původem z Georgie (USA), nyní žije shodou okolností v Berlíně. Její hudební a stylová vyzrálost spolu s autentickým projevem dává tušit strhující hudební zážitek pro všechny zúčastněné. Ve spojení s bubeníkem Andy Winterem, se kterým jsem již spolupracoval na několika výrazných hudebních projektech včetně kvartetu se skvělou Alitou Moses, přinese spolupráce s Ingrid stylovou pestrost spolu s elektrizující a autentickou interpretací. Těším se na tuto novou hudební zkušenost, o níž se dopředu domnívám, že bude nejen z finančních důvodů (Ingrid je svém žánru absolutní špička!) jindy neopakovatelná. Je to holt jiná hudební liga…“ 

Petr Dvorský, kontrabasista projektu ​​​​

zpěvačka Ingrid Arthur

Ingrid Arthur, narozená v Gainesville ve státě Georgia (USA), je jedním z nejsilnějších hlasů v historii hudby. Není jen úžasnou zpěvačkou, je „bohyní soulu“ svým bohatým, mocným, tradičním gospelovým zázemím, s duší Arethy Franklinové, Mavise Staplese a Mahalie Jacksonové! Během své kariéry Ingrid spolupracovala s mnoha velkými mezinárodními hvězdami. Mezi její největší úspěchy patří zpěv doprovodných vokálů u Cissy Houston (matka Whitney Houston), oceněná Cenou Grammy 1996 a 1997 a  též spolupráce s Bette Midlerovou.


Jesse Milliner – klávesy, klavír

Jamajský klávesista Jesse Milliner (www.jessemilliner.com), hraje s Chaka Kahn, Lee Riteneurem a s Trilok Gurtu (!)

​​​​​​​Ingrid Arthur & Andy Winter Trio

Výsledkem spolupráce je mimořádný hudební zážitek, jehož původní myšlenkou bylo spojit africkou hudbu s populární hudbou z celého světa. Původem rakouský bubeník a skladatel Andy Winter spojuje rockové, bluesové a jazzové písně a dává je do nových hudebních forem i souvislostí. Ingrid Arthur, zpěvačka z Atlanty,  stát Georgia (USA), je novým fascinujícím hlasem v tomto projektu.

Mohlo by vás zajímat

XXI. Slovácké slavnosti vína a otevřených památek
XXI. Slovácké slavnosti vína a otevřených památek
6. – 8. září
Klub kultury a dalších 5 míst
říjen 2024
JAZZ: Behind the Door
JAZZ: Behind the Door
24. října
19:30
Reduta
listopad 2024
JAZZ: Sound Pack (PL)
JAZZ: Sound Pack (PL)
28. listopadu
19:30
Reduta
prosinec 2024
JAZZ: Rusty Cowboys
JAZZ: Rusty Cowboys
19. prosince
19:30
Reduta
leden 2025
JAZZ: Ondřej Štveráček Quartet
JAZZ: Ondřej Štveráček Quartet
16. ledna
19:30
Reduta
únor 2025
JAZZ: Los Quemados
JAZZ: Los Quemados
20. února
19:30
Reduta