default
13.15.
května
2022

Magic Fest 2022

místo
Klub kultury
kategorie
Ostatní

MAGIC FESTIVAL 2022 - 24. Mistrovství České republiky v moderní magii

Po dvou letech, kdy byla kultura doslova ochromena koronavirovou pandemií, se opět do Uherského Hradiště vrací kouzelnický festival, který si za poměrně krátkou dobu získal pověst největšího a nejprestižnějšího festivalu moderní magie u nás. MAGIC FESTIVAL 2022 - 24. Mistrovství České republiky se koná se ve dnech 13. - 15. května 2022 v Klubu kultury v Uherském Hradišti.

Svou prestiž dokazuje mimo jiné i tím, že o MAGIC FESTIVAL mají zájem kouzelníci z okolních států. Během sedmi předchozích ročníků Uherské Hradiště navštívila, a v rámci festivalu se představila, řada profesionálních kouzelníků z Dánska, Švédska, Finska, Rakouska, Polska, Maďarska, Slovinska, Německa, Francie, Španělska, Srbska, Argentiny, Jordánska.

Výkonná Rada Českého magického svazu Magic festival v Uherském Hradišti vyhodnotila jako nejvýznamnější festival moderní magie v České republice a na Slovensku a organizátory pověřila v rámci MAGIC FESTIVALU 2022 uspořádáním Mistrovství České republiky v moderní magii. K tomuto rozhodnutí Výkonné rady ČMS přispěla nejen vysoká profesionální úroveň předchozích ročníků Magic festivalu, výborné podmínky a technické zázemí Klubu kultury, ale také podpora moderní magie a kouzelnické tradice ze strany Města Uherské Hradiště. Chtěli bychom tak navázat na velmi úspěšné Mistrovství, které se v Uherském Hradišti konalo v roce 2014.

V letošním roce jsme na festival pozvali opět evropskou špičku v moderní magii. Svou účast nám již potvrdil a exkluzivním hostem se stane světová hvězda v mikromagii Woody Aragon ze španělského Toleda. Ze Španělska k nám přijede i další host nadějný španělský kouzelník TXEMA, který v současné době se svým projektem The Postman slaví úspěchy na světových soutěžích. Španělský trojlístek uzavírá Adrian Vega. Těšit se můžeme nejen na jejich vystoupení při slavnostním galavečeru, ale také na jejich odborné semináře. Dalším hostem, který potvrdil svou účast, bude maďarský iluzionista Lui Bűvész, který své originální iluze předvede při slavnostním galavečeru.

Jsem velmi rád, že náš festival svou účastí podpoří i čeští kouzelníci. Mezi exkluzivní hosty jsme tak velmi rádi zařadili naši hvězdu Ondřeje Pšeničku, který již dávno překročil hranice České republiky a čím dál více si získává pověst a popularitu v zahraničí. V gala večeru se představí kouzelnice Kelly, která patří bezesporu mezi naši současnou kouzelnickou špičku, účast také potvrdil držitel vůbec první ceny Grand Prix Magic festivalu Michal Nesveda a samozřejmě nebude chybět ani úřadující Mistr České republiky v moderní magii Aleš Hrdlička.

V rámci letošního ročníku připravujeme oblíbené KOUZELNÉ NÁMĚSTÍ – pouliční kouzlení pro širokou veřejnost, odborné magické semináře, soutěžní přehlídku, one man show THE POSTMAN a slavnostní galavečer MAGIC GALASHOW s vyhlášením výsledků, kterým vyvrcholí MAGIC FESTIVAL 2022. V programu vystoupí nejen již zmíněné hvězdy, ale také další hosté. Programem budou provázet moderátoři České televize Petr Hradil a Veronika Kadeřábková.

Kouzelný maraton pokračuje i v neděli dopoledne, kdy se kromě dalších odborných seminářů uskuteční dopolední setkání s našimi zahraničními hosty. Po obědě budeme ještě chvilku kouzlit pro rodiny s dětmi, veřejnost a účastníky festivalu v pořadu KOUZELNÁ NEDĚLE. (*změna programu vyhrazena).

Vážení přátelé magie, předem děkujeme za vaši podporu, těšíme se na každého z vás a doufáme, že MAGIC FESTIVAL 2022 bude opět magickým zážitkem pro nás všechny, a že si jej na Moravě společně užijeme. Přijměte, prosím, naše srdečné pozvání.

Mgr. Jiří Hadaš

Prezident Magic festivalu

Mohlo by vás zajímat

Na kole vinohrady
Na kole vinohrady
7. října
8:00
Masarykovo náměstí
ZMĚNA TERMÍNU: Zkurvení havlisti
ZMĚNA TERMÍNU: Zkurvení havlisti
31. října
19:00
Klub kultury
listopad 2023
Ledové království
Ledové království
5. listopadu
15:00
Klub kultury
Kollárovci
Kollárovci
12. listopadu
15:00
Klub kultury
Vánoce u Osmanyho
Vánoce u Osmanyho
30. listopadu
19:00
Klub kultury
prosinec 2023
Marie Rottrová – LADY SOUL & host Petr Němec
Marie Rottrová – LADY SOUL & host Petr Němec
17. prosince
19:00
Klub kultury