11.
června
2022

Koncert k 50. výročí úmrtí Jaroslava Čecha

začátek
19:30
místo
Reduta
kategorie
Koncerty, Folklor
vstupné
200 Kč

Předprodej vstupenek výhradně u Jana Rajmice, primáše CM Jaroslava Čecha - 724 024 019.

Cimbálová muzika Jaroslava Čecha vznikla v roce 1970 v návaznosti na dětskou cimbálovku uherskohradišťské Lidové školy umění vedenou jejím učitelem Jaroslavem Čechem, po jehož náhlé smrti se kapela přihlásila k jeho jménu a odkazu.

Na jaře 2020 připravovali Čechovci slavnostní koncert v Praze a Uherském Hradišti s cílem připomenout 50. výročí úmrtí Jar. Čecha. Po několika odloženích proběhnou tyto koncerty až v tomto roce, ten hradišťský 11.června. Při dvouletém "zpoždění" tak mohou Čechovci současně připomenout 90. výročí narození Jaroslava Čecha.

Cimbálová muzika Jaroslava Čecha patří dodnes k výrazným představitelům folklorního hnutí nejen na Uherskohradišťsku. Základní repertoár kapely je tvořen písňovým materiálem z Dolňácka, Luhačovického Zálesí a Kopanic. Především písně z těchto regionů se v podání Čechovců objevují na jimi vydaných hudebních nosičích, charakteristický projev kapely je zachycen rovněž v řadě rozhlasových nahrávek a televizních pořadů.

Za dobu své existence si Čechovci získali řadu příznivců doma i v zahraničí (kromě prakticky celé Evropy lze zmínit i vzdálenější země, jako např. Kuba, Kostarika, USA, Čína či Indie), přičemž opakovaně prokazovali, že patří k pilířům moravské folklorní hudební scény.

Mohlo by vás zajímat

Milan Hajdík: Transformace
Milan Hajdík: Transformace
4. – 30. května
Reduta
Úča musí pryč
Úča musí pryč
25. května
19:00
Klub kultury
červen 2022
VÍNO BUCHTY MÁK
VÍNO BUCHTY MÁK
4. června
9:00
Masarykovo náměstí
VIII. Noc s Metodějem
VIII. Noc s Metodějem
17. června
16:30
Ostatní
TSTTT - Týká se to také tebe
TSTTT - Týká se to také tebe
18. června – 18. července
Reduta
červenec 2022
66. Kopaničárské slavnosti
66. Kopaničárské slavnosti
15. – 17. července
Ostatní