11.
června
2022

Koncert k 50. výročí úmrtí Jaroslava Čecha

začátek
19:30
místo
Reduta
kategorie
Koncerty, Folklor
vstupné
200 Kč

Předprodej vstupenek výhradně u Jana Rajmice, primáše CM Jaroslava Čecha - 724 024 019.

Cimbálová muzika Jaroslava Čecha vznikla v roce 1970 v návaznosti na dětskou cimbálovku uherskohradišťské Lidové školy umění vedenou jejím učitelem Jaroslavem Čechem, po jehož náhlé smrti se kapela přihlásila k jeho jménu a odkazu.

Na jaře 2020 připravovali Čechovci slavnostní koncert v Praze a Uherském Hradišti s cílem připomenout 50. výročí úmrtí Jar. Čecha. Po několika odloženích proběhnou tyto koncerty až v tomto roce, ten hradišťský 11.června. Při dvouletém "zpoždění" tak mohou Čechovci současně připomenout 90. výročí narození Jaroslava Čecha.

Cimbálová muzika Jaroslava Čecha patří dodnes k výrazným představitelům folklorního hnutí nejen na Uherskohradišťsku. Základní repertoár kapely je tvořen písňovým materiálem z Dolňácka, Luhačovického Zálesí a Kopanic. Především písně z těchto regionů se v podání Čechovců objevují na jimi vydaných hudebních nosičích, charakteristický projev kapely je zachycen rovněž v řadě rozhlasových nahrávek a televizních pořadů.

Za dobu své existence si Čechovci získali řadu příznivců doma i v zahraničí (kromě prakticky celé Evropy lze zmínit i vzdálenější země, jako např. Kuba, Kostarika, USA, Čína či Indie), přičemž opakovaně prokazovali, že patří k pilířům moravské folklorní hudební scény.

Mohlo by vás zajímat

47. Zazpívej, slavíčku - finále
47. Zazpívej, slavíčku - finále
26. března
15:00
Reduta
Czech Virtuosi a Jiří Pospíchal
Czech Virtuosi a Jiří Pospíchal
28. března
19:00
Reduta
duben 2023
Velikonoční jarmark
Velikonoční jarmark
1. – 2. dubna
Masarykovo náměstí
Tichá vína Reduta
Tichá vína Reduta
15. dubna
17:00
Reduta
JAZZ: Soulmates
JAZZ: Soulmates
20. dubna
19:30
Reduta
MUSICA: Orbis Trio & Jiří Pinkas
MUSICA: Orbis Trio & Jiří Pinkas
25. dubna
19:30
Reduta