21.
května
2021
4.
června
2021

KKUH online: Hradišťánek, U nás doma, 2. část

místo
Klub kultury
kategorie
upřesníme
vstupné
zdarma

Také tentokrát naše folklorní ohlédnutí zacílíme na naši nejmladší generaci – a sice prostřednictvím archivního pořadu dětského folklorního souboru HRADIŠTÁNEK z roku 2019, který si tímto slavnostním způsobem každoročně odbývá svou premiéru. Nyní uvádíme jeho druhou část.

Dětský folklorní soubor Hradišťánek byl založen roku 1955 v Uherském Hradišti a během své šedesátileté historie se stal nedílnou součástí kulturního života nejen ve svém rodném městě, ale i na pódiích regionálních a zahraničních festivalů. V současnosti sdružuje cca 200 dětí ve věku 4 - 17 let, rozdělených do šesti skupinek. Hudebně jej doprovází cimbálová muzika Slovácké ZUŠ, CM Oskoruša, cimbálová muzika Pavla Štulíra při ZUŠ v Uherském Hradišti a její mladší skupina Husličky, též při ZUŠ v Uherském Hradišti.

Všichni si jistě velmi dobře uvědomujeme, že rodina je neocenitelným a  nenahraditelným zdrojem poznávání, předávání tradic a  životních zkušeností. Má velký vliv na výchovu a rozvoj dětí. Rodiče jsou starostliví, své děti milují, ukazují jim cestu, kterou by mohly v  životě jít. Vedle toho prarodiče přinášejí do jejich života klid, trpělivost a  vzpomínky na vlastní dětství. Mají v sobě moudrost, lásku a pochopení. A to všechno dohromady utváří atmosféru domova, který dětem poskytuje pocit jistoty, radosti a spontánnosti. V rodině jsou takto přirozeným nenásilným způsobem předávány tradiční, kulturní a společenské hodnoty z generace na generaci. Domov je pocit, který nás provází celý život. Je to něco, co jsme zdědili po předcích, je to povinnost k  tradicím i událostem, které jsme prožívali v dětství, a na které si stále ještě vzpomínáme. Domov je jako strom, který vyrostl ze semene. O svou krásu a bohatství se dělí a předává je dál.

TAJEMSTVÍ NAŠÍ TETIČKY

12. Poklady tetky Bříšťalky (V., CM ZUŠ Slovácko); 13. Bylinky naší tetičky (IV., CM Husličky); 14. Tetičko lupačko (V., CM ZUŠ Slovácko)

U NAŠEHO DĚDY JOSEFA

15. Dědovy včely (III., CM ZUŠ Slovácko); 16. Co si děda rád zatančil (II., CM Oskoruša); 17. U našeho dědy v humně (IV., CM Husličky)

CO VŠECKO UMĚL STRÝC JURA

18. Nebudu já hospodařit (VII., CM ZUŠ Slovácko); 19. Koníčkovy podkověnky (III., CM ZUŠ Slovácko); 20. U strýca v kovárně (VI., CM ZUŠ); 21. Strýcovy husličky (V., CM ZUŠ); 22. Rád si zahrál bílovské

ÚČINKUJÍCÍ:

skupinky Hradišťánku: II. III. IV. V. VI. a VII.

vedoucí: Marcela Hastíková – II.; Radka Baboráková – II.; Lucie Křiváková – III.; Lenka Hrbáčová – III.; Jessica Kuželová – III.; Jitka Čerstvá – IV., VI.; Gabriela Častulíková – IV., VI.; Gabriela Směřičková – V., VII.

asistentky vedoucí: Marie Mitáčková – III.; Martina Mitáčková – IV.; Barbora Směřičková – IV.

CIMBÁLOVÉ MUZIKY:

CM HUSLIČKY                    

vedoucí: Pavel Štulír; primáš: Marek Pavlica

CM ZUŠ

vedoucí: Pavel Štulír; primáš: Matouš Směřička

CM ZUŠ SLOVÁCKO

vedoucí: Ondřej Krátký; primáš: Štěpán Vaculík                          

CM OSKORUŠA

vedoucí: Štěpán Vaculík; primáš: Vít Janečka


NÁMĚT, SCÉNÁŘ, REŽIE: Laďka Mikuláštíková

ODBORNÁ SPOLUPRÁCE: Gabriela Směřičková

PRODUKCE: Štěpánka Tománková

PRŮVODNÍ SLOVO: Laďka Mikuláštíková

POŘADEM PROVÁZELY: Tereza Novotná a její dcera Márinka

SCÉNA: Petra Tománková

Mohlo by vás zajímat

Jaromíra Slívová: 21:21
Jaromíra Slívová: 21:21
3. – 26. dubna
Reduta
květen 2024
Oči dokořán: Krajské kolo přehlídky výtvarného oboru ZUŠ Zlínského kraje
Oči dokořán: Krajské kolo přehlídky výtvarného oboru ZUŠ Zlínského kraje
3. května – 3. června
Klub kultury a další 1 místo
Gastrofestival - Cesta kolem světa
Gastrofestival - Cesta kolem světa
7. – 8. května
Masarykovo náměstí
Magic Festival - Kouzelná neděle
Magic Festival - Kouzelná neděle
12. května
14:30
Klub kultury
Kamera, klapka, jedem
Kamera, klapka, jedem
28. května
18:00
Klub kultury
Tanec, tanec... Když česká hudba zní
Tanec, tanec... Když česká hudba zní
31. května
18:00
Klub kultury