25.
ledna
2021
8.
února
2021

KKUH online: Carmina Burana

místo
Klub kultury
kategorie
Koncerty
vstupné
zdarma

Na YouTube budete moci pořad zhlédnout kdykoliv po dobu 14 dnů od jeho premiéry.

CARMINA BURANA

Záznam slavnostního koncertu k 100. výročí vzniku samostatného Československa, který 20. května 2018 od 21:00 rozezněl náměstí Tomáše Garriguea Masaryka v Uherském Hradišti.

Více než 100 zpěváků a 50 hudebníků vytvořilo na místě, kde před 760 lety založil Přemysl Otakar II. naše město, atmosféru středověkého večera. Světoznámou strhující kantátu německého skladatele Carla Orffa, složenou na motivy stejnojmenného souboru středověkých náboženských, satirických, moralistických, milostných, pijáckých aj. básní a písní, pocházejících z 11. - 13. století, tu publiku zprostředkovali:

• KOMORNÍ ORCHESTR CZECH VIRTUOSI

• PĚVECKÝ SBOR SVATOPLUK

• PĚVECKÝ SBOR ANTONÍNA TUČAPSKÉHO, VYŠKOV

• PĚVECKÝ SBOR STOJANOVA GYMNÁZIA, VELEHRAD

• SKUPINA HISTORICKÉHO ŠERMU MEMENTO MORI

• MLUVENÉ SLOVO: IGOR STRÁNSKÝ

• SÓLISTÉ: IVANA ZÁMEČNÍKOVÁ - SOPRÁN, MICHAL PAVEL VOJTA - TENOR, JAKUB TOLAŠ - BAS

 • DIRIGENT: FILIP MACEK

NOVÁ KAMPAŇ KLUBU KULTURY - KKUH online

Kultura žije… jen jinak. Tak zní slogan KKUH online – zbrusu nové kampaně Klubu kultury, která otevírá dveře mnoha archivů, aby vám třikrát do týdne naservírovala nové kulturní sousto.

Startujeme již v pondělí 25. ledna úderem dvanácté hodiny polední, kdy bude z kanálu YouTube odvysílán první pořad – velkolepé provedení skladby Carla Orffa Carmina Burana (záznam z oslav výročí vzniku samostatného Československa z Masarykova náměstí z roku 2018). Následovat budou filmy oceněné festivalem Týká se to také Tebe (TSTTT), ohlédnutí za výstavami, folklorní pořady či koncerty. Zajímavou součást pak tvoří přednášky stálého cyklu Akademie třetího věku (A3V), které budou s lektory natáčeny speciálně pro tento účel. Každý z pořadů vždy náležitě uvede jeho garant, polední premiéra je u všech pořadů shodná a dohledatelné na YouTube budou ještě 14 dnů poté.

„Vy nemůžete za námi, ale my jsme tu pro vás a takto i trochu s vámi. Připravili jsme pro vás pravidelné vysílání na YouTube. Můžete jej sledovat prostřednictvím našeho webu i Facebooku,“ vzkazuje divákům v úvodu k prvnímu pořadu ředitel Klubu kultury Antonín Mach a k současné situaci dodává: „Vím, že toto nikdy nenahradí osobní setkání a sdílení zážitků. Těšme se proto společně na to, až kulturu vrátíme zpět tam, kam patří – do koncertních sálů, galerií, do klubů, divadel, kin a na náměstí. Protože svět potřebuje tančit.“

KKUH online si můžete užívat od konce ledna po celý únor a březen, další pokračování bude odvislé od vývoje epidemické situace v naší zemi.

Mohlo by vás zajímat

Akademie třetího věku: Výstava prací výtvarného kurzu
Akademie třetího věku: Výstava prací výtvarného kurzu
27. března – 22. dubna
Klub kultury
duben 2024
4 Tenoři & Unique Quartet
4 Tenoři & Unique Quartet
17. dubna
19:00
Klub kultury
květen 2024
Oči dokořán: Krajské kolo přehlídky výtvarného oboru ZUŠ Zlínského kraje
Oči dokořán: Krajské kolo přehlídky výtvarného oboru ZUŠ Zlínského kraje
3. května – 3. června
Klub kultury a další 1 místo
Vlasta Redl, 50 let na scéně
Vlasta Redl, 50 let na scéně
8. května
19:00
Klub kultury
Kamera, klapka, jedem
Kamera, klapka, jedem
28. května
18:00
Klub kultury
červenec 2024
68. Kopaničárské slavnosti
68. Kopaničárské slavnosti
12. – 14. července
Ostatní