20.
dubna
2023

JAZZ: Soulmates

začátek
19:30
místo
Reduta
kategorie
Koncerty
vstupné
110 Kč, abonenti zdarma

Brian Charette (USA) – Hammond varhany, Libor Šmoldas – kytara, Tomáš Hobzek – bicí

Už po prvním setkání pražských jazzmanů, kytaristy Libora Šmoldase a bubeníka Tomáše Hobzka s newyorským varhanním esem Brianem Charettem bylo jasné, že si padli do noty. Jejich hudba v sobě spojuje hloubku a inteligenci moderního jazzu se špínou Harlemu. Společně natočili desky Soulmates (NewPortLine 2013) a Story Unfolds (NewPortLine 2018). Nenechte si ujít toto mezinárodní varhanní trio třech výjimečných muzikantů.

Tomáš Hobzek (CZ, bicí)
Tomáš Hobzek, zakládající člen kapel Organic Quartet a Points, je jedním z nejvytíženějších bubeníků u nás. Mezi významnými hudebníky, se kterými spolupracoval, nechybí Joel Frahm, Jake Langley, Paul Lieberman či Milan Svoboda, Emil Viklický a Ondřej Štveráček. V roce 2010 vydal u Animal Music své první sólové album Stick It Out na kterém jsou i jeho vlastní skladby. Na nahrávce ho doprovází holandský saxofonista Cyrille Oswald, francouzsko-americký pianista Dan Tepfer a basista Tomáš Liška. Tomáš hraje na desítkách alb jako sideman. Střídavě žije v Praze a v Berlíně, aktivní je na obou těchto velkoměstských jazzových scénách… 

Libor Šmoldas (CZ, kytara) 
Náš přední jazzový kytarista na sebe poprvé upozornil v Organic Quartetu Ondřeje Pivce. Ve 30ti letech má na kontě mnoho tuzemských i zahraničních zkušeností. Se svým kvartetem i jako sideman vystupoval v New Yorku, Washingtonu, Pekingu, Londýně, Brisbane či Sydney. Hraje a natáčí s hudebníky, jakými jsou George Mráz, Jeff Ballard, Bruce Barth, Ingrid James, Sam Yahel. 
Libor vydal 6 svých desek a na dalších hraje jako sideman. Poslední dvě alba představují jeho český kvartet s americkou saxofonovou legendou Bobby Watsonem (Intuition) a kytarové trio za doprovodu špičkové světové rytmiky Adam Nussbaum a Jay Anderson (Dreamtime). Učí jazzovou kytaru na mezinárodních workshopech u nás, v Anglii, Německu, Řecku a Austrálii.

Brian Charette (USA, varhany)
Grammy nominovaný hráč na Hammondovy varhany Brian Charette, je vedoucí osobností v oblasti moderních jazzových varhan. Spolupracoval s mnoha významnými muizkanty, jako jsou např. Joni Mitchellová, Lou Donaldson, Chaka Khan, Cindy Lauper, Michael Buble a mnozí dalšími. Pro renomovanou nahrávací společnost Steeple Chase natočil úspěšná sólová alba. Jako „sideman" natáčí s mnoha populárními jazzovými umělci, nejnověji s Tonym Desarem pro Telarc Records. Přes dvacet let hrával v New Yorku  s Laczem Deczim. Bill Milkowski (magazín Jazz Times) označil Briana za jednoho z nejlepších hráčů na B3 Hammond organ nové generace. Pravidelně se umisťuje v anketě Down Beatu mezi šesti nejlepšímu hammondkáři světa…

Mohlo by vás zajímat

JAZZ: Petr Kalfus trio
JAZZ: Petr Kalfus trio
26. září
19:30
Reduta
říjen 2024
JAZZ: Behind the Door
JAZZ: Behind the Door
24. října
19:30
Reduta
listopad 2024
JAZZ: Sound Pack (PL)
JAZZ: Sound Pack (PL)
28. listopadu
19:30
Reduta
prosinec 2024
JAZZ: Rusty Cowboys
JAZZ: Rusty Cowboys
19. prosince
19:30
Reduta
leden 2025
JAZZ: Ondřej Štveráček Quartet
JAZZ: Ondřej Štveráček Quartet
16. ledna
19:30
Reduta
únor 2025
JAZZ: Los Quemados
JAZZ: Los Quemados
20. února
19:30
Reduta