20.
února
2025

JAZZ: Los Quemados

začátek
19:30
místo
Reduta
kategorie
Koncerty
vstupné
180 Kč

Jakub Doležal – saxofony | Jan Bálek – klávesy | Filip Spálený – baskytara | Petr Mikeš – bicí

Jazzové kvarteto hraje ve stylu fusion, tedy ostré směsi jazzu s prvky funky, latino, afro a bop. Dohromady je dal Filip Spálený. Kromě Jakuba Doležala oslovil také Jana Bálka a Ondru Pomajsla. Hrají převážně vlastní věci. Když se sejde „původní sestava“, dá to dohromady zvuk, který jsem s jinou kapelou nezažil,“ říká Doležal, který Spáleného vnímá nejen jako super basistu, ale také nadaného personalistu. Formace nedávno pokřtila v Jazz Docku své čtvrté album Duck Night.

saxofonista: Jakub Doležal
Vystudoval Hudební konzervatoř Jaroslava Ježka. Jeho první významné angažmá bylo v jazzové formaci Jan Kořínek a Groove, která doprovázela různé americké bluesové zpěváky (L. Thompson, E. Davis, Ch. Sawyer, S. Lewis aj.). Hrál také s pop-funkovou skupinou Zaha, Janis Joplin, Revival, Ruchardze Band nebo Bloody Mary. V roce 2002 se stal členem jazzového kvintetu Work in Progress. Od roku 2005 je členem kapely Organic Quarter pod vedením varhaníka Ondřeje Pivce. V roce 2006 se stal členem kapely Benedikt. V současné době také vystupuje se skupinami soustředěnými kolem kytaristy Oldřicha Bartase. Jakub Doležal se také podílí na české produkci slavných nahrávek Pink Floyd a spolupracuje s avantgardním jazzovým bigbandem Bucinatores Tentet (pod vedením trombonisty Jana Jiruchy). Jako pedagog vyučuje na ZUŠ Jana Hanuše, vede soukromou výuku saxofonu i výuku hudební teorie a improvizace.

baskytarista: Filip Spálený
Vystudoval Pražskou konzervatoř - obor elektronka a Hudební konzervatoř Jaroslava Ježka - obor baskytara. Účinkoval nebo účinkuje v těchto kapelách, hudebních formacích či hudebnících: ASPM pod vedením Jana Spáleného, Kvarteto a sextet Milana Svobody, Kontraband, Pražský big band, Jazzový orchestr Rudolfinum, Markus Deml, Jana Koubková, Savle mece, Jazz Heads, Andrea Ruilova Folhina band, Slepičí polévka, Petr Zeman Quintet, Marek Smaus Quartet, Gera band, Vibe Fantasy, Fabrik a Zlababa. Podílela se také na mnoha spolupracích na studiových projektech...

pianista a klávesista: Jan "Johny Walter" Balek
Narodil se v Přešticích a vystudoval Hudební konzervatoř Jaroslava Ježka. Je členem následujících kapel nebo hudebních formací: T.O.P. Dream Company, Olga Škrancová & Band, The Scheuflers, Quattro Fromaggi, Jan Tengler Quartet, Felix Slováček BigBand, JaHoDa Nástrojový arzenál: Kurzweil SP88, Korg X50, EMU Vintage Pro.


bubeník: Ondřej Pomajsl
Narodil se v Chomutově a vystudoval Hudební konzervatoř Jaroslava Ježka. Studuje Vyšší odbornou školu Jaroslava Ježka (obor jazz). Je členem následujících kapel nebo hudebních formací: Madfinger, T.O.P. Dream Company, R. Dragoun a jeho andělé aj. Spolupracuje s předními českými jazzovými hudebníky jako L. Smoldas nebo O. Pivec.

Mohlo by vás zajímat

MUSICA: Koncert smíření Marie Teresie a Bedřicha II. Velikého
MUSICA: Koncert smíření Marie Teresie a Bedřicha II. Velikého
17. září
19:30
Reduta
JAZZ: Petr Kalfus trio
JAZZ: Petr Kalfus trio
26. září
19:30
Reduta
říjen 2024
JAZZ: Behind the Door
JAZZ: Behind the Door
24. října
19:30
Reduta
listopad 2024
JAZZ: Sound Pack (PL)
JAZZ: Sound Pack (PL)
28. listopadu
19:30
Reduta
prosinec 2024
JAZZ: Rusty Cowboys
JAZZ: Rusty Cowboys
19. prosince
19:30
Reduta
leden 2025
JAZZ: Ondřej Štveráček Quartet
JAZZ: Ondřej Štveráček Quartet
16. ledna
19:30
Reduta