26.
ledna
2023

JAZZ: Gilad Atzmon Quartet

začátek
19:30
místo
Reduta
kategorie
Koncerty
vstupné
110 Kč, abonenti zdarma

Gilad Atzmon (ISR) – saxofony, klarinet, Daniel Bulatkin – piano, Taras Vološčuk (UKR) – kontrabas, Dušan Černák – bicí

Gilad Atzmon je špičkový jazzový saxofonista, narodil se v roce 1963 v Izraeli, vystudoval Rubinovu hudební akademii v Jeruzalémě, sloužil v izraelské armádě, léta žil v dobrovolném "exilu" v Londýně ve Velké Británii, kde jako hráč na saxofon patří k velmi vyhledávaným jazzovým hudebníkům. Nyní žije v Aténách, několikrát již koncertoval v ČR, je i úspěšným spisovatelem.

Hrál a nahrával mimo jiné s: Pink Floyd, Paulem McCartneyem, Robbiem Williamsem, Sinead O'Connor, Robertem Wyattem a The Water Boys!!!

Gilad Atzmon (Izrael/UK)

Narozen 9. června 1963. Původem izraelský, dnes již britský jazzový saxofonista s nezaměnitelným tónem, ovlivněný mimo jiné Charlie Parkerem, Johnem Coltranem a židovskou lidovou hudbou. Narodil se do sekulární židovské rodiny v Tel Avivu a studoval na Rubinově akademii hudby v Jeruzalémě. Roku 1994 „emigroval“ do Británie a studoval na Essexské univerzitě. Roku 1998 se stal členem skupiny The Blockheads a s vystupováním v ní pokračoval i po smrti jejího frontmana Iana Duryho. Roku 2007 hrál na albu hudebníka Roberta Wyatta a rovněž spolupracoval se skupinou Pink Floyd na jejím patnáctém albu The Endless River (2014).

Dušan Černák

Je absolventem Konzervatoře Jaroslava Ježka. Dále studoval v zahraničí (Tusica in Jazz, Soriano nel Cimino – Itálie; Mark Guilliana, New York – USA). Má za sebou řadu interpretačních ocenění (např. Czech jazz contest 2013 - Nejlepší instrumentalista; Jazz fruit Praha 2011 – Nejlepší sólista a mnohé další). Sám intenzivně koncertuje v rámci jazzové a popové scény. Je vyhledávaným členem porot v soutěžích jazzových nástrojů a již více než deset let se také věnuje pedagogické činnosti. V ISMFA působí od roku 2015.

Mohlo by vás zajímat

ZUŠ Slovácko: Koncert absolventů
ZUŠ Slovácko: Koncert absolventů
4. června
18:00
Reduta
X. Noc s Metodějem
X. Noc s Metodějem
14. června
16:30
Ostatní
RB:BOYS - Koncert, který pomáhá
RB:BOYS - Koncert, který pomáhá
15. června
19:00
Jezuitská kolej
červenec 2024
68. Kopaničárské slavnosti
68. Kopaničárské slavnosti
12. – 14. července
Ostatní
srpen 2024
Večery u Slovácké búdy: CM Bálešáci
Večery u Slovácké búdy: CM Bálešáci
10. srpna
17:00
Slovácká búda
září 2024
XXI. Slovácké slavnosti vína a otevřených památek
XXI. Slovácké slavnosti vína a otevřených památek
6. – 8. září
Klub kultury a dalších 5 míst