23.
února
2023

JAZZ: Elisabeth Lohninger & Steve Clarke Quartet

začátek
19:30
místo
Reduta
kategorie
Koncerty, Jazz
vstupné
110 Kč, abonenti zdarma Kč

Elisabeth Lohninger (USA) – zpěv, Steve Clarke (USA) – baskytara, Walter Fischbacher (USA) – klavír, Alex Bernath (DEU) – bicí

Mnoha cenami ověnčená americká zpěvačka Elisabeth Lohninger je provázena přívlastky jako emotivní, vzrušující, oslnivá či inspirující.

S pianistou Walterem Fischbacherem spolupracuje již 20 let a kromě pravidelného vystupování v prestižních newyorských hudebních klubech navštěvuje často i Evropu.

Steve Clarke je vynikající jazzový baskytarista z Bridgeportu v Connecticutu. Doposud vydal devět sólových alb a 58 alb s dalšími umělci. Na jeho albu New Beginnings hostuje též Mike Stern. Steve koncertuje pravidelně v USA i Evropě. Clarkovy přirozeně plynoucí kompozice obsahují mnoho zručně uchopené fusionové inspirace, zatímco jeho plný tón a důmyslné linky a slapovací technika uchvacují publikum…

Tiskový ohlas: „Nesčetně barev a možností“ – to vám přijde na mysl, pokud se budete snažit popsat hlasové umění zpěvačky Elisabeth Lohninger. Zapůsobila na publikum a kritiky svými groovy zdůrazňujícími originály a její bezmeznou radostí ze zpívání. Navíc její texty jsou hluboké a posilující; berou posluchače na cestu do míst mimo čas a prostor. Kromě pravidelního vystupování v newyorských hudebních klubech (za všechny např. The Knitting Faktory) navštěvuje často i Evropu. Evropský a americký tisk ji samotnou označuje jako "oslnivou"  a její hudbu jako "nádherně emotivní", "inspirující" a "dokonalou". Elisabeth vystudovala klasickou hudbu a jazz. V roce 1994 se přestěhovala do New Yorku a spojila se s pianistou Walterem Fischbacherem, se kterým založila duo "Perfect Roommates". Její pop-soulové album "Alien Lovers", vydané v roce 2000 je další ukázkou její stylistické univerzálnosti. V roce 2003 napsala a produkovala svojí první hudbu k filmu, později též spolupracovala na písních pro několik televizních show. Od roku 2002 učí na prestižní New School Jazz Department v New York. Další CD z roku 2004 “Beneath Your Surface” získalo spousty hvězdných recenzí a mělo za následek řadu koncertů po celé Evropě. Na svých posledních CD spojila jazz, pop a drum&bass, aby vytvořila hudební náladu, která je vždy vzrušující, emocionálně nabitá a absolutně autentická.

Mohlo by vás zajímat

Rostislav Štefánek: Tajuplný svět ticha
Rostislav Štefánek: Tajuplný svět ticha
17. května – 9. června
Klub kultury
červen 2023
IX. Noc s Metodějem
IX. Noc s Metodějem
16. června
16:30
Ostatní
29. Dny umění nevidomých na Moravě
29. Dny umění nevidomých na Moravě
21. června
17:00
Jezuitská kolej
srpen 2023
VEČERY U SLOVÁCKÉ BÚDY: Venca‘s group
VEČERY U SLOVÁCKÉ BÚDY: Venca‘s group
12. srpna
17:00
Slovácká búda
VEČERY U SLOVÁCKÉ BÚDY: MixBand
VEČERY U SLOVÁCKÉ BÚDY: MixBand
26. srpna
17:00
Slovácká búda
září 2023
Karel Plíhal - recitál
Karel Plíhal - recitál
14. září
19:00
Reduta