28.
ledna
2021

ZRUŠENO - JAZZ: Chris Bergson Trio

začátek
19:30
místo
Reduta
kategorie
Koncerty
vstupné
110 Kč
abonenti
zdarma

AKTUÁLNĚ:

S ohledem na současnou situaci jsme se po dohodě s umělci rozhodli zrušit celou koncertní řadu JAZZ V REDUTĚ 2020/2021.

INFORMACE PRO ABONENTY: Poměrná část hodnoty vaší abonentky (cena abonentky minus zářijový koncert) vám bude vrácena zpět. Postupujte prosím následovně:

Vaši abonentku spolu se jménem a číslem účtu vložte prosím do obálky, nadepište ji ekonomické oddělení Klubu kultury a vhoďte do schránky Klubu kultury - najdete ji z boční strany budovy u vchodu k šatnám (naproti ZŠ Unesco).

Děkujeme za pochopení. Těšíme se na vás v časech (nejen) pro kulturu příznivějších.

***

Chris Bergson – kytara, Tomáš Liška – kontrabas, Tomáš Hobzek – bicí

Skvělý newyorský kytarista a vynikající zpěvák Chris Bergson se etabloval na americké bluesové scéně jako jeden z nejinvenčnějších skladatelů v historii moderního blues. Vytváří vlastní originální směs blues, dřevní roots music kořenů a soulu. V roce 2015 byl uveden do newyorské bluesové síně slávy (New York Blues Hall of Fame) jako „Mistr SuperBlues“. Chris Bergson doprovázel nebo sdílel pódium s takovými veličinami jako jsou BB King, Norah Jones nebo John Hammond. Bývá označován za jednoho z nejvíce vynalézavých skladatelů moderní bluesové hudby.

Tomáš Liška vystudoval kontrabas na Konzervatoři J. Ježka v Praze a následně na prestižní berlínské univerzitě Jazz Institut Berlin, pod vedením renomovaných amerických hráčů a pedagogů Grega Cohena a Johna Hollenbecka. Vystupuje na jazzových festivalech a v koncertních sálech po celé Evropě, Spojených státech, Latinské Americe a Africe.

Tomáš Hobzek, přední český jazzový bubeník a skladatel, jehož jméno je spojeno nejen s Organickým kvartetem, které spoluzakládal se světoznámým varhanářem Ondřejem Pivecem.

Mohlo by vás zajímat

JAZZ: Trio KUH
JAZZ: Trio KUH
12. října
19:30
Reduta
listopad 2023
JAZZ: Victoria Klewin Band (UK)
JAZZ: Victoria Klewin Band (UK)
23. listopadu
19:30
Reduta
prosinec 2023
JAZZ: Martin Kratochvíl Quartet
JAZZ: Martin Kratochvíl Quartet
14. prosince
19:30
Reduta
leden 2024
JAZZ: Kahoma Trio
JAZZ: Kahoma Trio
11. ledna
19:30
Reduta
únor 2024
JAZZ: Štěpánka Balcarová Quartet
JAZZ: Štěpánka Balcarová Quartet
15. února
19:30
Reduta
březen 2024
JAZZ: Four in blue
JAZZ: Four in blue
14. března
19:30
Reduta