19.22.
července
2023

CZ&SK Hello Jazz Weekend

místo
Jezuitská kolej
kategorie
Koncerty

24. ročník proběhne od čtvrtka 20. do soboty 22. července a bude mít mimořádně slavnostní příchuť!

30. května totiž oslaví 80. narozeniny stálice festivalu a jeho první dramaturg, slovenský jazzman Peter Lipa. Hlavní festivalový koncert na nádvoří Jezuitské koleje v Uherském Hradišti tak bude součástí jeho celoročního narozeninového turné a taky jedním z míst, kde pokřtí své CD natočené v New Orleans - NOLA.

Aby těch jazzových legend v letošním programu nebylo málo, tak nás svou návštěvou poctí i Mojmír Bártek,  trombonista, skladatel, aranžér a pedagog, který osmdesátku oslavil už vloni. Se svou kapelou The Young Pekáč nabídne světové standardy stejně jako své vlastní jazzové kompozice.

Posledním účinkujícím hlavního festivalového koncertu bude po několika letech opět sestava amerického pianisty a skladatele Skipa Wilkinse. Na festival přijede se svým synem Danem (saxofon), dalším americkým hudebníkem Jessy Simpsonem (bicí) a Tomášem „Kaštanem“ Barošem (kontrabas).

Hlavní koncert v Kyjově bude letos mírně odlišný od toho hradišťského, protože na něm nahradí svůj loňský výpadek covidem přemožený Big Band Milana Svobody. Mojmír Bártek s kapelou a taky sestava Skipa Wilkinse budou účinkovat i na kyjovské Jančovce. Letošní koncerty Víno a Jazz odehraje v Uherském Hradišti i v Kyjově zlínská stálice F-dur Jazzband se svými sólisty Zuzkou Sapárovou a Rolandem Hamajem a speciálním hostem festivalu, ukrajinskou zpěvačkou Victorii Shostak.

Victoria bude účinkovat i v pátek v CENTRO Zlín Malenovice a na sobotní Jazzové snídani spolu se slovenským pianistou Martinem Mičianem. A součástí dopoledního setkání bude také natáčení pořadu Na kafe do Cafe s oslavencem Peterem Lipou.

Zajímavostí letošního festivalu bude výstava žilinského fotografa a jazzového „démona“ Ivana Kelly Köhlera. Jediným tématem expozice bude Peter Lipa. A pokud se chystáte do 30. června na výlet do Paříže, můžete si jazzové fotografie Ivana Köhlera prohlédnout i v jazzovém klubu Paris-Prague v Českém centru.

Předprodeje na hlavní koncerty a koncerty Víno a Jazz byly zahájeny 22. května 2023 v MIC Uh. Hradiště a Kyjov.

Mohlo by vás zajímat

SPS Svatopluk - výroční koncert - 130 let
SPS Svatopluk - výroční koncert - 130 let
26. dubna
19:00
Reduta
květen 2024
Slavnostní zahájení sezóny - amfiteátr Rochus
Slavnostní zahájení sezóny - amfiteátr Rochus
1. května
15:30
Ostatní
Vlasta Redl, 50 let na scéně
Vlasta Redl, 50 let na scéně
8. května
19:00
Klub kultury
MUSICA: Talentinum 2024 (prémiový koncert)
MUSICA: Talentinum 2024 (prémiový koncert)
22. května
19:00
Reduta
Kamera, klapka, jedem
Kamera, klapka, jedem
28. května
18:00
Klub kultury
červenec 2024
68. Kopaničárské slavnosti
68. Kopaničárské slavnosti
12. – 14. července
Ostatní