přijďte podpořit dobrou věc...

Ve středu 9. března v 17.00 v Redutě slavnostně zahájíme výstavu Romana Šafránka Light Heavylife. Součástí vernisáže bude též benefiční dražba obrazu s názvem Easy Life, z níž veškerý výtěžek autor věnuje na pomoc Ukrajině.

Akademický malíř Roman Šafránek (*1970) vystudoval Střední uměleckoprůmyslovou školu v Brně. Poté studoval v ateliéru figurální malby Jiřího Načeradského a později v ateliéru monumentální tvorby Aleše Veselého na pražské Akademii výtvarných umění. Pro jeho tvorbu jsou typické velkoformátové malby za využití kombinované techniky, kdy ke standardním malířským materiálům (akryl, olej) přidává přírodní materiály, jako je hlína, prach, naplavené dřevo. Práce v ploše přechází do prostoru aplikací asamblážových prvků. Do svých maleb a instalací zakomponovává nejrůznější nalezené předměty a znovu použité materiály. 

Ve svých dílech se pohybuje na hranici pro diváka rozpoznatelného zobrazení přírodních motivů a krajiny, kdy jednotlivé prvky často přechází až v abstraktní kompozice barev a tvarů. Pro jeho velkoformátovou tvorbu v ploše je typická také kontrastní barevnost a expresivita.

Pro Romana je výtvarná tvorba obřadem, vášní i výrazem radosti.


Mohlo by vás zajímat

Další články