12.
října
2022
7.
listopadu
2022

AN (Anna Němec Sypěnová) - Úhelný kámen

místo
Klub kultury
kategorie
Výstavy

Slavnostní zahájení výstavy obrazů výtvarnice Anny Němec Sypěnové se uskuteční ve středu 12. 10. 2022 od 18:00 v Galerii Vladimíra Hrocha v Klubu kultury Uherské Hradiště. O hudební doprovod se postará Cimbálová muzika Ohnica. Výstava bude k vidění do 7. 11. 2022

***
Anna Němec Sypěnová je malířka a učitelka. Vystudovala Střední uměleckoprůmyslovou školu v Uherském Hradišti, obor užitá malba u ak.mal. Miroslava Maliny a pokračovala na FaVU v Brně. Jak sama malířka uvedla: “ Mám někdy pocit, že nejsem dost současná malířka a nepodařilo se mi nasednout na „konceptuální vlnu“, místo toho mě vždy zajímalo, zda existuje Bůh, jak funguje duševní svět člověka obecně a co platí. O co opřít svůj život, když my sami jsme tak proměnliví. Co je onen „úhelný kámen“.”

V současné době učí již sedmým rokem výtvarný obor na ZUŠ; nejdříve v Brně, nyní v rodném Přerově. Sama autorka v prostorách přerovské základní umělecké školy jako dítě začínala a nadechovala se poprvé vůně barev, keramické hlíny a všech těch ředidel k tištění grafiky. AN v současnosti hledá, do jakého výtvarného projektu se pustí. Líbilo by se jí svobodně vymalovat interiér přístupné venkovní kapličky, malovat malé dřevěné otevírací domácí oltáře. Vymýšlet nové ikony, malovat novodobé oltářní obrazy. Dělat obrazy a výzdobu která má jasný účel. Velkým stimulem pro autorku něco nového vytvořit jsou výstavy.

Mohlo by vás zajímat

Týká se to také Tebe 2024
Týká se to také Tebe 2024
15. června – 15. července
Reduta
Mária Duhárová: Kúzlo farieb
Mária Duhárová: Kúzlo farieb
20. června – 15. července
Klub kultury
červenec 2024
68. Kopaničárské slavnosti
68. Kopaničárské slavnosti
12. – 14. července
Ostatní
srpen 2024
Večery u Slovácké búdy: CM Bálešáci
Večery u Slovácké búdy: CM Bálešáci
10. srpna
17:00
Slovácká búda
září 2024
XXI. Slovácké slavnosti vína a otevřených památek
XXI. Slovácké slavnosti vína a otevřených památek
6. – 8. září
Klub kultury a dalších 5 míst
listopad 2024
Třináct u stolu
Třináct u stolu
15. listopadu
19:00
Klub kultury