Datum: 13. 07. 2020

ONLINE-poslouchejte: Rádio Zlín | Rádio Čas | čtěte: Dobrý den s kurýrem | Slovácký Deník | sledujte: Televize TVS
Vladivojna La Chia - BOHÉMY
Kategorie: VÝSTAVY

Vladivojna La Chia - BOHÉMYVýstava kreseb, ilustrací a akvarelů Vladivojny La Chia, české skladatelky, zpěvačky, textařky a výtvarnice. Výstava je k vidění v podkroví Reduty od 6.2. 2013 do 28.2. 2013.

Výstava BOHÉMY, jež nese název posledního alba obsahuje jak akvarely k aktuálnímu albu a knížce, tak i série akvarelů z Prahy a cest po Karibiku. Jedná se o komorní výstavu příjemném prostoru půdy Reduty. Zahájení výstavy bylo spojeno s vernisáží a následným ojedinělým koncertem ve Velkém sále Reduty.Výstava je k vidění do 28. 2. 2013.

Vladivojna La Chia v roce 2007 diplomovala v ateliéru intermediálních forem Petra Lysáčka na fakultě výtvarné tvorby Ostravské Univerzity.

V současné době vytváří především malby, ilustrace, návrhy vlastních kostýmů a obalů desek kapely. Jak sama říká, svoji tvorbu plně propojuje se svou hudební činností. Nejraději tvoří technikou olejomalby, kterou velmi často kombinuje se sprejem a flitry. Sama říká, že velmi ráda zobrazuje ženy, které ale spíše vypadají jako muži a propojuje je s motivy rostlin. Důležité je pro ni zpodobovat duši bytostí a emoce. Rovněž vytvořila již několik desítek vlastních komiksů. Řídí se heslem, že myšlení zabíjí imaginaci, takže při tvoření se snaží oprostit se od myšlenek a zcela vypnout mozek.

 V roce 2001 vydala první EP s big pussy beatovou dívčí skupinou Kočičíčíči. O rok později spoluzaložila rockovou skupinou Banana, se kterou vydala celkem tři kritikou uznávaná alba: Banana, Trip a Jungle. V roce 2006 byla se skupinou Banana nominovaná na objev roku TV Očko a píseň La Rezistence se 3 týdny držela na 1. místě vyhlášené alternativní hitparády rádia Krakow. Sólové album Tajemství Lotopu, které vyšlo v roce 2009, se stalo top albem měsíce v kultovním berlínském obchodě hudby Dussman a získalo dvě alternativní ceny Tais Awards za album roku a píseň roku.

V roce 2011 složila hudbu pro film Jana Hřebejka "Nevinnost" a vyšel i stejnojmenný soundtrack, který byl nominován na Českého lva, kde se  dostal do nejužší nominace, a na Cenu české filmové kritiky (2. místo). V roce 2011 jí vyšlo album Bohémy s fantaskní knížkou plnou vlastních ilustrací a originálních bajek s názvem Vladibajky. Toto  album se stalo rovněž albem měsíce v berlínském  Dussmanu.

 Vladivojna vystupovala např. s Lacem Deczim, Amitem Chatterjee, Lenkou Dusilovou, Varhanem O. Bauerem, se skupinou Banana předskakovala Marilynu Mansonovi, Richardovi Mullerovi, Waltari (tour CZ/SK) nebo Scorpions. Už pět let má na ČR3 Vltava svůj vlastní pořad Čajovna, který poslouchá okolo 35 tis. lidí.

       

Vernisáž a následný koncert v Redutě dne 6. 2. 2013, foto: Miroslav Potyka

Výstavy

Samostatné výstavy

   2012  Pusinky, kresby, akvarely a malby, Městská knihovna, Most

   2011   Vysoké podpatky, galerie Uffo,Trutnov

   2010  Vysoké podpatky, Hotel Icon, Praha

   2009  Box, Galerie Beseda, Ostrava

   2009  Kresby, kavárna Erra, Praha

   2007  Zimní krajiny a komiksy, Galerie Senzor, Praha

   2006  Obrazy, kresby, komiksy a fotografie, Galerie 7 Nebe, Brno

   2005  Dívka, divadlo Husa na provázku, Brno

   2005  Hory, hotel Hilton, Praha (u příležitosti předávání hudebních cen Anděl)

   2005  Kunhuta Hettenberger, obrazy, kresby, grafiky Galerie Zdravé město, Slezská univerzita Karviná

   2005  Kunhuta Hettenberger, Galerie 761, Ostrava

Společné výstavy

   2009  Ucho za oko, Praha NoD (Roxy)

   2008  Art For Life, Praha, galerie La Courte

   2008  Obrazy, Galerie The Chemistry, Praha

   2007  Bohnice, Psychiatrická léčebna Bohnice, Praha

   2001   Nášlap, Antikvariát Černý pavouk, Ostrava

 

Výstava je otevřena od pondělí do pátku 9 – 17 hod. a to na požádání na vrátnici nebo předem na emailu baronova@kkuh.cz (777608293)

9.2.2013 14:19 • Přečteno: 1656x • Autor: Petra Baroňová


Soubory přiložené k článku

Žádné soubory nejsou přiloženy!Komentáře jsou automaticky uzavřeny 30 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.