Datum: 06. 08. 2020

ONLINE-poslouchejte: Rádio Zlín | Rádio Čas | čtěte: Dobrý den s kurýrem | Slovácký Deník | sledujte: Televize TVS
FOPO
Kategorie: VÝSTAVY

FOPO Dne 17. 1. 2018 se uskutečnila v prostoru galerie Vladimíra Hrocha vernisáž fotografické soutěže Fopo. Soutěž již tradičně představuje práce fotografů, kteří zachytili na svých objektivech krásu československého pomezí.

Galerie Vladímira Hrocha Klubu kultury opět ožila novou výstavou. Tentokrát si v galerijních prostorách můžete prohlédnout fotografie československého pomezí. Již třetí ročník obnovené mezinárodní fotografické soutěže FOPO, která je vyhlašována spolu s Trenčianskym osvetovým strediskom v Trenčíne, se koná jednou za dva roky. Fotografická soutěž se od ostatních odlišuje právě tím, že se zaměřuje na fotografie našeho pomezí, což je letos zároveň symbolické při příležitosti výročí vzniku samostaného Československa. Do letošního ročníku se přihlásilo 35 autorů s 288 fotografiemi. Výběr ze zaslaných fotografií byl v českém prostředí oficiálně představen 17. 1. během vernisáže, na které vystoupila cimbálová muzika Burčáči. Návštěvníci vernisáže, měli mimo jiné také možnost, diskutovat nad fotografiemi se samotnými autory. Na výstavě uvidíte práci vybraných 25 fotografů ve dvou tematických okruzích:  1. Příroda a krajina, 2. Historie, tradice, kultura. Výstava spojená s předáním ocenění měla svou premiéru v Trenčíně a v Uherském Hradišti bude k vidění do 28. 2. 2018.

 

   

VYHODNOCENÍ:

Do III. ročníku mezinárodní soutěže fotografie FOPO 2017 • Fotografie pomedzia – Fotografie pomezí sa přihlásilo 35 autorů s 288 fotografiemi (SR: 14 autorů, Kategorie I – Příroda a krajina: 46 fotografií; Kategorie II – Historie, tradice, kultura: 47 fotografií; ČR 21 autorů, Kategorie I – Příroda a krajina: 139 fotografií; Kategorie II – Historie, tradice, kultura: 56 fotografií). 
 
Členové odborné poroty: Ing. Jan Tluka (Trenčín); Mgr. art. Barbora Varga-Petríková (Trenčín); Ing. Mgr. Žaneta Matúšová (Trenčín), Mgr. MgA. Petra Baroňová (Uherské Hradiště), Mgr. A. Antonín Mach (Uherské Hradiště) doporučili vystavit 104 fotografií (Kategorie I – Příroda a krajina: 56 fotografií; Kategorie II – Historie, tradice, kultura: 48 fotografií) od 25 autorů a udělila v jednotlivých kategoriích nasledná ocenění:
 
Kategorie I – Příroda a krajina
1. místo: Rostislav ŠTEFÁNEK, Uherské Hradiště za fotografie Jarní romance ropuch obecných, Kraulisti, Z cyklu Neresenie čereble obyčajnej I, Červenice obyčajné
2. místo: Jiří SKŘIPSKÝ, Trenčín za fotografie z cyklu Trenčiansky ostrov – hmla sa ešte nezdvihla I, II, III, IV 
3. místo: Jana VERESOVÁ, Trenčín za fotografie z cyklu Z našej záhrady I – III
 
Kategorie II – Historie, tradice, kultura
1. místo: Jiří TOMIS, Stará Turá za fotografie Para a dym (Na trati Veselí nad Moravou – Nové Mesto nad Váhom) I – VI
2. místo: František NOVOTNÝ, Vsetín za fotografie z cyklu Obrázky z poutě I, II, IV
3. místo: Igor HEČKO, Stará Turá za fotografie z cyklu Ľudia z kopaníc I – III
 
Hlavní cena
Jiří TOMIS, Stará Turá za fotografie Para a dym (Na trati Veselí nad Moravou – Nové Mesto nad Váhom) I – VI
 
Cena poroty
Pavlína VAVROŠOVÁ, Uherské Hradiště za fotografiu Rozlitá noc
 

25.1.2018 13:24 • Přečteno: 734x • Autor: Adéla Němcová


Soubory přiložené k článku

Žádné soubory nejsou přiloženy!Komentáře jsou automaticky uzavřeny 30 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.