Datum: 10. 08. 2020

ONLINE-poslouchejte: Rádio Zlín | Rádio Čas | čtěte: Dobrý den s kurýrem | Slovácký Deník | sledujte: Televize TVS
VERNISÁŽ - DÉMONI
Kategorie: VÝSTAVY

VERNISÁŽ - DÉMONI Doslova démonická díla Jiřího Válka jsou k vidění v prostorách Reduty do 20. 10. 2018. Samotná vernisáž této instalace proběhla 22. 9. 2018 za velké podpory Jiřího přátel a milovníků umění nejen z Uherského Hradiště.

" V nás, kolem nás a všude, kde si je dovedeme přestavit nebo kde skutečně jsou.. Démoni... Dívají se na nás očima našich kamarádů, lidí na ulici, v hospodách či v autobuse. Jindy jen tak zpoza rohu vykukují a dávají o sobě vědět." Jiří Válek 

Démoni jsou třetí společnou výstavou Světlany Malinové, nyní studentky FAMU, a malíře Jiřího Válka. První společná výstava tandemu Malinová-Válek se uskutečnila v loňském roce pod názvem Portréty v Uherského Hradišti. Výtvarník a fotografka pojali toto téma po svém. Válek používal pro svoji práci tzv. podfotku a dál s ní pracoval dle svých slov "v ručním fotoshopu". Vytištěné velkoformátové fotografie zpracovával: máčením, lepením, muchláním, kolorováním, dokreslováním a malbou, až se dostal ke konečnému efektu. Malinová pojala svou práci veskrze minimalisticky a svůj vlastní portrét předvedla 6krát upravovaný reprodukčními technikami. Další výstava (performance, happening) se uskutečnila letos v červnu. Místo: brněnské podzemí. Diváci, účastníci: úzký kolektiv pozvaných přátel. Název: Romantický večer při svíčkách. A skutečně, prostory byly nasvíceny cca 200 svícemi a akce byla ve skutečnosti koncertem spřízněných brněnských muzikantů v zakázaných prostorách brněnských sklepení s tištěnými obrazy Válkových oken a projekcí " přes zrcátka" Malinové. 

   

2.10.2018 10:04 • Přečteno: 383x • Autor: Adéla Němcová


Soubory přiložené k článku

Žádné soubory nejsou přiloženy!