Datum: 06. 08. 2020

ONLINE-poslouchejte: Rádio Zlín | Rádio Čas | čtěte: Dobrý den s kurýrem | Slovácký Deník | sledujte: Televize TVS
VEČERNÍČKY OČIMA DĚTÍ
Kategorie: VÝSTAVY

VEČERNÍČKY OČIMA DĚTÍ Od 7. 12. 2017 do 31. 1. 2018 můžete v půdních prostorách Reduty navštívit společnou výstavu mateřinek z Uherskohradišťska. Výstava čítá na desítky dětských děl, znázorňující příběhy z večerníčků. V případě zájmu je možnost zakoupení obrázku. Koupí přispějete na dobrou věc.

Již tradičně se v předvánočním čase půda Reduty zahalila dětskou fantazií ztvárněnou v mnoha uměleckých výtvorech. Uherskohradišťské mateřinky znovu uspořádaly společnou výstavu tentokrát inspirovanou příběhy z věčerníčků.

   

Na vernisáži bylo k vidění kromě výtvarné tvorby také vystoupení dětí z Mateřské Školy Komenského, která si připravila krátké ukázky z těch nejznámějších večerníčků jako Křemílek a Vochomůrka či Maxipes Fík. Kromě toho, že má výstava dávat radost, má také pomáhat. Jednotlivé obrázky jsou prodejní. Návštěvníci si mohou svůj vysněný obrázek koupit za libovolnou částku. Finální výtěžek z prodeje bude následně předán mamince Lukáška Ondrušky, který náhle onemocněl akutní leukemií. O tom, že je o obrázky velký zájem, se pořadatelé přesvědčili již v prvních minutách vyhlášení prodeje. Jako první si obrázek vybral a zakoupil místostarosta Zdeněk Procházka. Slavnostní předání vybrané částky proběhne v poslední den výstavy – 31. 1. 2018 v 10:00 v podkroví Reduty. 

8.12.2017 10:11 • Přečteno: 561x • Autor: Adéla Němcová


Soubory přiložené k článku

Žádné soubory nejsou přiloženy!