Datum: 10. 08. 2020

ONLINE-poslouchejte: Rádio Zlín | Rádio Čas | čtěte: Dobrý den s kurýrem | Slovácký Deník | sledujte: Televize TVS
TSTTT - PETER ÁČ "MOKRÝ SVET" - VÝSTAVA FOTOGRAFIÍ
Kategorie: VÝSTAVY

TSTTT - PETER ÁČ "MOKRÝ SVET" - VÝSTAVA FOTOGRAFIÍVýstava fotografií Dr. Peter Áče, PhD. přírodovědce, zoologa – ethologa, publicisty a fotografa se koná v rámci programu ekologického festivalu TSTTT v Galerii Vladimíra Hrocha.

Dr. Peter Áč, PhD. přírodovědec, zoolog – etholog, publicista a fotograf.
Čtyřicet let zkoumá život ryb, potápí se a fotografuje vodní živočichy a jejich životní projevy. Jako vědecký pracovník a vysokoškolský pedagog je autorem a spoluautorem více než 90 vědeckých a odborných prací a několika monografií. Je průkopníkem fotografování pod vodou na Slovensku.

Kvalifikace: tři hvězdy a photoinstruktor CMAS, vede kurzy fotografování pod vodou, rovněž rubriku „ Fotografujeme ryby a jejich životní prostředí“, „Škola fotografování pod vodou“. Jako fotograf se zúčastnil mnoha potápěčských expedicí do evropských a tropických moří, ale těžiště jeho tvorby zůstalo v sladkých vodách. Specializuje se na faunu Podunajska, sportovní rybolov a vědeckou fotografii.
Fotografuje klasickou i digitální technikou, na snímání pod vodou používá malý a střední formát. Jeho archív zahrnuje více než 40 000 snímků. Zachycují všechny druhy ryb Evropy v jejich přirozeném prostředí. Je členem Slovenskej výtvarnej únie, Združenia profesionálnych fotografov Slovenska, Fotoklubu slovenského syndikátu novinárov, Klubu fotografov prírody.Pravidelně obsazuje mezinárodní a domácí fotosoutěže a salóny, kde získal řadu předních umístění, rovněž se jich zúčastňuje v roli porotce. Pravidelně publikuje svoje články a fotografie v domácích a v zahraničních periodikách, je autorem několika knižních publikací (např.  Dunaj, rieka života, Tajný život rýb), jeho fotografie můžeme nalézt v různých knižních publikacích např. Atlas rýb vodného diela Gabčíkovo, O rybách a rybároch, Slovenské pralesy, Srdce žitného ostrova a mnohých jiných, jako i v knihách kteíé vyšli v zahraničních vydavatelstvích, např. Auwälder, die letzten Dschungel Ruropas (2000 Tecklenborg Verlag), Leksykon zoologiczny ryby 2000, Wiedza powszechna a iných ako aj kalendáre, plagáty a leporelá. Vystavoval na třech desítkách výstav doma aj v zahraničí.

    
    S ekologickým festivalem Týká se to také Tebe v Uherském Hradišti je Peter Áč spojen již několik let a to především díky jeho velmi oblíbeným přednáškám. Rovněž je důležitou postavou při výběru vítězných snímků ve fotografické soutěží TSTTT, kde je předsedou poroty. V rámci letošního 40. ročníku mezinárodního ekologického festivalu TSTTT se stane součástí programu i jeho vlastní autorská výstava fotografií. Zde budou mimo jiné pro veřejnost prvně prezentovány unikátní zimní záběry Bobra evropského plovoucího pod ledovou krustou. Výstava fotografií „Mokrý svet“ byla za účasti autora zahájena v Galerii Vladimíra Hrocha (foyer Klubu kultury) v pátek 12. 6. v 17 hodin a plynule na ni navázala zajímavá přednáška "Polstoročie pod vodou" fotografa Petra Áče.

 

15.6.2015 9:24 • Přečteno: 765x • Autor: Petra Baroňová


Soubory přiložené k článku

Žádné soubory nejsou přiloženy!Komentáře jsou automaticky uzavřeny 30 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.