Datum: 09. 08. 2020

ONLINE-poslouchejte: Rádio Zlín | Rádio Čas | čtěte: Dobrý den s kurýrem | Slovácký Deník | sledujte: Televize TVS
SVUM
Kategorie: VÝSTAVY

SVUMČlenská výstava SVUM (Sdružení výtvarných umělců moravských Hodonín) se koná v Galerii Vladimíra Hrocha (foyer Klubu kultury) od 10. února do 31. března 2016. Vernisáž se uskuteční ve středu 10. února v 17 hodin.

 

Dne 10. února bude v 17 hodin slavnostně zahájena členská výstava SVUM (Sdružení výtvarných umělců moravských Hodonín) v Galerii Vl. Hrocha. V Uh. Hradišti představí svou poslední tvorbu celá řada umělců, kteří jsou členy spolku, ale rovněž i několik hostů. Výstava potrvá do 31. března 2016.

SDRUŽENÍ  VÝTVARNÝCH  UMĚLCŮ  MORAVSKÝCH  (SVUM)

Sdružení výtvarných umělců moravských Hodonín patří mezi nejstarší umělecké spolky u nás. Bylo založeno v roce 1907 a mezi zakládající členy patřily výrazné osobnosti tehdejšího uměleckého života,  např.  Joža Uprka, Max Švabinský, Jakub Obrovský aj. Jako  jiné umělecké spolky, byl i SVUM v padesátých letech minulého století zrušen a jeho činnost byla obnovena až v prosinci roku 1990.
V současné době má SVUM 16 členů : (Milan Bruchter, Jaroslava Garšicová, Ivan Hodonský, Viktor Kováč, František Květoň, Vlastimil Mahdal, Vladimír Obr, Jana Ondrušová - Wünschová, Milan Raška, Petr Raška, Oldřich Štěpánek, Božena Uhrová, Jaromír Míčka, Libor Juřena, Karel Křivánek a Daniela Sadkeová) a představuje  otevřený a moderní spolek.
Umělecká tvorba členů  sdružení se těší  širokému zájmu návštěvníků galerií a výtvarných síní v Hodoníně i v řadě míst na Moravě a v Čechách. Od roku 1991 připravil SVUM několik desítek výstav svých členů a hostujících umělců např. v Praze, Brně, Ostravě, Olomouci  aj.
V Galerii výtvarného umění v Hodoní ně  spolek organizoval výstavní cyklus Mladí hosté SVUM. Klub přátel SVUM  pořádá  besedy a poznávací zájezdy do významných  zahraničních galerií a muzeí.  
Sdružení výtvarných umělců moravských v Hodoníně  výrazným způsobem ovlivňuje  kulturní  dění nejen v regionu,  což dokládá i Cena za přínos hodonínské společnosti za rok 2007 udělená  Městem  Hodonín, ale svým významem  se stalo nedílnou součástí dnešního kulturního života.

www.svum.org

Seznam vystavujících autorů:

1. Milan Bruchter
2. Jaroslava Garšicová
3. Viktor Kováč
4. Jana Ondrušová Wünschová
5. Milan Raška
6. Petr Raška
7. Oldřich Štěpánek
8. Libor Juřena
9. Karel Křivánek
10. František Schulz
11. Ivan Hodonský
12. Vlastimil Mahdal
13. František Květoň
14. Božena Uhrová
15. Vladimír Obr 

a hosté..

4.2.2016 9:37 • Přečteno: 1060x • Autor: Petra Baroňová


Soubory přiložené k článku

Žádné soubory nejsou přiloženy!