Datum: 09. 08. 2020

ONLINE-poslouchejte: Rádio Zlín | Rádio Čas | čtěte: Dobrý den s kurýrem | Slovácký Deník | sledujte: Televize TVS
JIŘÍ VÁLEK - OBRAZY
Kategorie: VÝSTAVY

JIŘÍ VÁLEK - OBRAZY

Jiří Válek (1962) je rodákem z Uherského Hradiště, kde započal rozvíjet svůj zájem o kreslení na zdejší ZUŠ. Absolvoval pedagogickou fakultu na Univerzitě Palackého v Olomouci. Mimo výtvarné umění je mu blízké i divadelní prostředí (herecké angažmá v olomouckém akademickém Malém „S“ divadle), což se promítá rovněž do jeho tvorby. Od roku 1988 pravidelně vystavuje a to samostatně, nebo se svými přáteli. 

Vernisáže tohoto autora bývají často netradiční, spojené s festivaly, turistickými pochody či happeningy a performancemi básníků, hudebníků a divadelníků. Vystavuje jak v České republice (Olomouc, Praha, Holešov, Svitavy, Mohelnice, Jeseník, Jevíčko, Zábřeh n M., České Budějovice), tak v zahraničí (Moskva, Singapur, Rotterdam). 

Od roku 1989 žil a pracoval v Praze, v roce 2010 přesídlil do Olomouce  a v současné době žije, tvoří a pracuje v Uherském Hradišti. Věnuje se malbě, kresbě, grafice a netradičním technikám, zejména pak arteterapii. Dalším jeho koníčkem a zároveň pracovní činností jsou rekonstrukce a restaurování starých domů. V roce 2015 se podílel na realizaci stálé expozice archeologie pro  muzeum ve Znojmě.

Tématy jeho obrazů jsou výjevy z podvědomí, biblické náměty a zpracování automatické kresby. Mimo malby na plátně se zaměřuje na grafiku (suchá jehla, lept), tiskne převážně z měděných desek o rozměru 10x15cm. Název výstavy věnoval autor své nedávno zesnulé kamarádce Anně, na kterou chtěl tímto způsobem vzpomenout.

Vernisáž Jiřího Válka se uskuteční netradičně v sobotu 20. února v 17 hodin a výstava v chodbách Reduty potrvá do 16. března.

19.2.2016 14:48 • Přečteno: 932x • Autor: Markéta Macháčková


Soubory přiložené k článku

Žádné soubory nejsou přiloženy!Komentáře jsou automaticky uzavřeny 30 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.