Datum: 14. 07. 2020

ONLINE-poslouchejte: Rádio Zlín | Rádio Čas | čtěte: Dobrý den s kurýrem | Slovácký Deník | sledujte: Televize TVS
DRESS - Alžběta Presová a Petr Willert
Kategorie: VÝSTAVY

DRESS - Alžběta Presová a Petr Willert ALŽBĚTA PRESOVÁ - ODĚVY, PETR WILLERT - FOTOGRAFIE Netradiční vernisáž spojená s módní přehlídkou se uskutečnila v pátek 25. dubna. Akce "DRESS" byla zahájena vernisáží výstavy fotografií Petra Willerta, na jehož velkoformátových snímcích jsou zachyceny módní návrhy a kolekce Alžběty Presové. Výstava je doplněna rovněž o ukázky více než deseti modelů z předchozích kolekcí autorky. V zápětí po vernisáži navázala zdařilá módní přehlídka zcela nové kolekce oděvů návrhářky Alžběty Presové. Výstava je k vidění v Redutě do 12. května.

 

V pátek 25. dubna uspořádal Klub kultury v Redutě netradiční vernisáž s módní přehlídkou.

Projekt „DRESS“ je spojením dvou autorů, fotografa Petra Willerta a oděvní návrhářky Alžběty Presové. Módní přehlídce předcházelo zahájení výstavy reklamních fotografií, jejichž tvůrcem je Petr Willert (1981), absolvent Ateliéru reklamní fotografie Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně a od roku 2011 pedagog na hradišťské SUPŠ. Má za sebou řadu samostatných i kolektivních výstav, v roce 2011 spoluzakládal Fotofestival Uničov. Na výstavě se prezentuje 25 velkoformátovými fotografiemi, které dokumentují vývoj v tvorbě Alžběty Presové, zachycují módní návrhy z několika předchozích, ale i ze zcela nové letošní kolekce. Kompozice fotografií a jejich vnitřní atmosféra působí nenuceně a intimně. Spolu s přesným technickým provedením snímků v souhře dokresluje myšlenku jednotlivých kolekcí a rozvíjí nový příběh odehrávající se v nich. Výstava je doplněna o figuríny s modely oděvů z předchozích kolekcí a k vidění bude v Redutě do 12. května.

Následná módní přehlídka se uskutečnila ve velkém sále Reduty a představila 20 modelů ze čtyř kolekcí Alžběty Presové (1983). Autorka je absolventkou oboru Dizajn textilu Vysoké školy výtvarných umění v Bratislavě a stejně jako Petr Willert absolventkou SUPŠ v Uherském Hradišti. Má za sebou již několik úspěchů, z nichž jmenujme alespoň účast ve finále Prague Fashion Week – Junior v Praze (2007), finále TOP STYL DESIGNER Kabo a Styl v Brně (2009), finále Brillance Fashion Talent v Bratislavě (2009) a první místo na Arcolour v Praze (2011). Z výstav je třeba zmínit Czech BeneFashion v České národní budově v New Yorku (2009) nebo také dosud trvající kolektivní výstavu Silueta versus dekor v Uměleckoprůmyslovém muzeu v Brně. Ve svých návrzích se inspiruje rodným Slováckem a folklorními motivy. Užívá nejčastěji přírodních materiálů  (hedvábí a len) a často vychází z klasických prvků běžného šatníku, jako jsou košile, kalhoty a sukně. Pro tuto přehlídku byla vytvořena zcela nová kolekce, která byla navrhnuta pro tuto příležitost a představena právě na přehlídce „DRESS“ v Uherském Hradišti. Téměř stovka návštěvníků přehlídky měla tento večer rovněž možnost spatřit předchozí kolekci „Kveltované kadrle“ inspirovanou kroji Slovácka, kolekci „Poslední Mohykánky“ inspirovanou běžným všedním krojem a taktéž vítěznou kolekci Arcolour 2011.

 

Módní přehlídka Alžběty Presové "DRESS", foto: Petr Willert        Módní přehlídka Alžběty Presové "DRESS", foto: Miroslav Potyka    

30.4.2014 13:29 • Přečteno: 1514x • Autor: Petra Baroňová


Soubory přiložené k článku

Žádné soubory nejsou přiloženy!Komentáře jsou automaticky uzavřeny 30 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.