Datum: 06. 08. 2020

ONLINE-poslouchejte: Rádio Zlín | Rádio Čas | čtěte: Dobrý den s kurýrem | Slovácký Deník | sledujte: Televize TVS
VYHODNOCENÍ FOTOGRAFICKÉ SOUTĚŽE TSTTT
Kategorie: Články na úvodní straně

VYHODNOCENÍ FOTOGRAFICKÉ SOUTĚŽE TSTTTDěkujeme všem autorům za účast!

 

VÝSLEDKY fotografické soutěže jsou tady!

 

 


Do soutěže jste nám zaslali na 500 snímků, na výstavě budete moci zhlédnout celých 131 z nich... A kdo byl oceněn porotou? Kdo získá hodnotné ceny?

TO A – Chráněné prvky naší přírody (41 autorů / 391 fotografií)

I. cena VRBOVSKÝ Viktor, Opava (Cyklus: „Mám tě!“)
II. cena PLAČKOVÁ Romana, Hodonín (Cyklus: Podivná stvoření)
III. cena MOTAL Radoslav, Osvětimany (Cyklus: „Naše živly, voda – vzduch“)
III. cena ŠTEFÁNEK Rostislav, Uherské Hradiště (Cyklus: Hlavatky podunajské)

TO B – Člověk a životní prostředí (20 autorů / 111 fotografií)

I. cena PONČOVÁ Alena, Ostrava (Nebeské jizvy – problém čistoty ovzduší)
II. cena ZÁHORNACKÝ Ján, Kroměříž (za kolekci fotografií)
III. cena cena neudělena

ZVLÁŠTNÍ CENA: „EKOLOGICKÉ ZEMĚDĚLSTVÍ“
Svaz ekologických zemědělců Šumperk

KORBELOVÁ Marie, Kroměříž (Cyklus: Prostřeno na hnojišti – Konipas luční, Linduška rudokrká, Špaček obecný)

ZVLÁŠTNÍ CENA „VIG RE“ (téma Vigorous – Energie a síla přírody)

UJČÍK Marek, Uherské Hradiště (V podvečer)

HLAVNÍ CENA SOUTĚŽE

VRBOVSKÝ Viktor, Opava (Cyklus: „Mám tě!“)

 

SEZNAM VYSTAVENÝCH FOTOGRAFIÍ
 

TO A – CHRÁNĚNÉ PRVKY NAŠÍ PŘÍRODY
AUTRATA VLADIMÍR, Strání / Javořina – prosinec, Ježek, ježek, ježek se mááá
ALBRECHT JIŘÍ, Jičín / Cestou dolů, Lístek babího léta, Mrazivé ráno
ČECH JOSEF, Hodonín / cyklus: Rodina – Bukáček malý (Máma, Mlaďoch); cyklus: Klenoty ptačí říše
– Volavka červená (Ardea purpurea)
GROSSMAN MARTIN, Uherské Hradiště / cyklus: „Ahoj slunko“ – Sněženka podsněžník (Galathus nivalis),
cyklus: „Strach“ – Laň utíkající korytem řeky před vlčí smečkou, Jelen evropský – laň ; Krutihlav obecný I–II
HROUZEK MARTIN, Uherské Hradiště / Pestrokřídlec, Plaz obojživelníkovi vlkem, Okáč poháňkový, Modrásek
jetelový, cyklus: Květy časného jara – Koniklec velkokvětý, Koniklec luční, Jaterník podléška, Křivatec žlutý
CHVÍLA RADOVAN, Drslavice / Olšava při svítání, Kuželov, Kunovice, Višňové sady Buchlovice II
KOČÍ JIŘÍ, Ústí nad Orlicí / Spolu, Ranní mrazík, Podvečerní, Orlická krajina
KORBELOVÁ MARIE, Kroměříž / Slavík modráček středoevropský II–V, cyklus: Prostřeno na hnojišti
– Konipas luční, Linduška rudokrká, Špaček obecný
KŇAŽEJE EMIL, Drslavice / Moravské Slovácko I–III
KOSTKA ANTONÍN, Brumov-Bylnice / Podzim, Torzo
KOTÁSEK MICHAL, Uherské Hradiště / Pasáček
LETKO PAVEL, Kroměříž / To se musí…, Zlatoočka obecná, Nymfa, V rytmu života I
LONDA JOSEF, Liptál / Past z korálků, Bodlák
MOTAL RADOSLAV, Osvětimany / cyklus: „Naše živly, voda – vzduch“ II–VI; Vlhy; Hlasité krásky
NĚMČICKÝ MILAN, Staré Město / cyklus: Podzimní houby – Helmovka I, Lysohlávka česká, Čirůvka fialová;
cyklus: Zimní houby – Kržatka zimní; cyklus: Penízovka sametonohá (zimní, jedlá houba) I, II;
Dlouhozobka svízelová; Houby rostoucí ze smrkových šišek – Helmovka šiškomilná I;
Houby rostoucí ze smrkových šišek – Penízečka drobnovýtrusá I
PAVLICA PETR, Uherské Hradiště / „100% Arabica“, Parabola, Modrásek, Ježek, Okáč luční (Maniola jurtina)
PLAČKOVÁ ROMANA, Hodonín / cyklus: Jakou barvu má žába – Rosnička zelená (Hyla arborea), Skokan
hnědý (Rana temporaria), Skokan ostronosý (Rana arvalis); cyklus: Podivná stvoření – Zobonoska ovocná
(Rhynchites bacchus), Kutilka (Prionyx kirbii), Křižák laločnatý (Argiope lobata)
RANDÝSEK BEDŘICH, Vsetín / Neučesaná I
SALINGER PETR, Kostelany nad Moravou / Ropucha obecná, Kukačka obecná, Křeček polní
SKŘIPSKÝ JIŘÍ, Trenčín / cyklus: „Morom vyplavené“ – Búrlivý rozhovor, Trubka či klarinet, Kľačiaci/ca;
cyklus: „Při jazere“ III, IV
SVOBODOVÁ ZDEŇKA, Uherské Hradiště / Podvečerní let holubů
ŠTEFÁNEK ROSTISLAV, Uherské Hradiště / cyklus: Naše jarní květena – Vstavač nachový,
Hvězdnatec zubatý, Řeřišnice; cyklus: Siveni I; cyklus: Hlavatky podunajské I–III
UJČÍK MAREK, Uherské Hradiště / Po dešti, V podvečer
VÁVROVÁ HANA / Vlha pestrá
VINTEROVÁ MICHAELA, Česká Lípa / Bučina, Kyjovské údolí, Na Studeném vrchu, V jedlovém dole,
Víření pod skálou
VRBOVSKÝ VIKTOR, Opava / cyklus: „Mám tě!“ I–III
VYHNIČKA JAROSLAV, Dubnica nad Váhom / Modlivka, Motýli kvet
ZÁHORNACKÝ JÁN, Kroměříž / Sestry, cyklus: Umenie z pavučiny I–III, Vidím Ťa
KORBELOVÁ MARIE Konipas luční (cyklus: Prostřeno na hnojišti)
 

TO B – ČLOVĚK A ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ
ALBRECHT JIŘÍ, Jičín / Podvečerní pavučiny, Lesní jezírko, Dobře střežené hnízdo
CHVÍLA RADOVAN, Drslavice / Vnky I Drslavice, Vlnky I Šardické biopásy, Vlnky II Šardické biopásy
EVJÁK JAROMÍR, Vsetín / Ocelové město, Skalky
JABŮREK VLASTIMIL, Uherský Brod-Havřice / Uvěznění IV
KŇAŽEJE EMIL, Drslavice / Nad Březovou, V Petrově, Po sklizni
LONDA JOSEF, Liptál / Stará stodola, Stáří, Vlčí máky II
MOTAL RADOSLAV, Osvětimany / Žijeme tu s vámi! I–III
VYHNIČKA JAROSLAV, Dubnica nad Váhom / V každom veku
PONČOVÁ ALENA, Ostrava / Nebeské jizvy – problém čistoty ovzduší
ZÁHORNACKÝ JÁN, Kroměříž / cyklus: Človek a hory I, II; Energia v prírode; Medzi nebom a zemou,
Morava – zima 2019; Moravské pole

Všem výhercům pogratulujeme a předáme ceny osobně na vernisáži v SOBOTU 6. června v 17 hodin v Redutě.

2.6.2020 10:09 • Přečteno: 189x • Autor: Markéta Macháčková


Soubory přiložené k článku

Žádné soubory nejsou přiloženy!



Komentáře jsou automaticky uzavřeny 30 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.