Datum: 10. 08. 2020

ONLINE-poslouchejte: Rádio Zlín | Rádio Čas | čtěte: Dobrý den s kurýrem | Slovácký Deník | sledujte: Televize TVS
Vít Křišťan Quartet
Kategorie: Články na úvodní straně

Vít Křišťan Quartetčtvrtek 9. října - 19:30 - Reduta (koncert je součástí cyklu JAZZ V REDUTĚ, navštívit jej ale můžete také individuálně, aniž byste byli držiteli abonomá)

Vít Křišťan patří k nové generaci českých jazzových hráčů, pro kterou je studium v zahraničí a nejrůznější mezinárodní spolupráce samozřejmostí. Dokončil studia na univerzitě v dánském Odense, kde také navázal spolupráci s řadou místních jazzových hudebníků. Předtím vystudoval Akademii v Katowicích a Konzervatoř J.Ježka v Praze. Inspiraci pro nově vydané album Imprints, které bude prezentovat v UH, nasával v Dánsku i v New Yorku.

Základem tohoto nejnovějšího Křišťanova projektu je klavírní trio s Romanem Víchou na bicí a Jaromírem Honzákem na kontrabas, jež založil v roce 2010. Cílem bylo vytvořit pestrou a bohatou mozaiku: album absorbuje vlivy z české, skandinávské a polské hudební tradice a pochopitelně neopomíná ani místo kompozičního procesu samotného – New York City. Vít Křišťan si do projektu pozval též hosta, skvělého polského kytaristu Marka Kądzielu.

 

30.9.2014 10:52 • Přečteno: 1031x • Autor: František Elfmark


Soubory přiložené k článku

Žádné soubory nejsou přiloženy!Komentáře jsou automaticky uzavřeny 30 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.