Datum: 21. 02. 2020

ONLINE-poslouchejte: Rádio Zlín | Rádio Čas | čtěte: Dobrý den s kurýrem | Slovácký Deník | sledujte: Televize TVS
ZAHRÁDKÁŘI
Kategorie: VÝSTAVY

ZAHRÁDKÁŘI Od 21. 11. 2017 do 5. 1. 2018 můžete v Galerii Vladimíra Hrocha shlédnout výstavu s názvem Zahrádkáři, která vznikla z iniciativy Miroslava Maliny. Dva a čtyřicet děl představuje tvorbu deseti autorů, kteří se nechali inspirovat zahradou.

Netradiční výstava Zahrádkáři pod svým názvem ukrývá taje a zákoutí zvnitřních i reálných zahrad jednotlivých autorů. Myšlenku konceptu, jež je spojená jedním tématem a nabízí širokou škálu zpracování, přivedl k životu Miroslav Malina se svými kolegy a přáteli.

Slavnostní vernisáž se uskutečnila dne 21. 11. 2017 v Klubu kultury Uh. Hradiště. Výstava přilákala velké množství návštěvníků, kteří se mohli těšit také z přítomnosti všech deseti autorů. Josef Fantura, Lubomír Fiala, Jaromír Kliment, Jaroslav Kovanda, Zdeněk Kup, Lukáš Malina, Michal Malina, Miroslav Malina, Renata Střelcová a Zdeněk Tománek na vernisáži představili představu o svých zahradách, kde čerpají inspiraci, pracují či naopak hledají klid a relaxaci pro další tvůrčí činnost.

   

Kniha O Zahradnictví Walahfrida Strabo inspirovala Miroslava Malinu právě k této myšlence a realizaci výstavy. Dle ní je každý zahradník výtvarníkem a výtvarník zase zahradníkem. Ke každému autorovi Miroslav Malina při zahájení odrecitoval vlastní báseň vystihující jeho tvorbu v duchu myšlenek W. Strabo. Atmosféru vernisáže po celý večer zpříjemňovali členové kapely Žlutá ponorka (Katka Pavlišová, Jiří Černíček). Domnívám se, že každý návštěvník si v této směsici různorodých autorů, technik i pojetí zcela určitě nalezne rovněž zahradu, která jej potěší a bude mu blízká. Výstavu Zahrádkáři můžete zhlédnout v Galerii Vladimíra Hrocha až do 5. 1. 2018. 

24.11.2017 13:02 • Přečteno: 699x • Autor: Adéla Němcová


Soubory přiložené k článku

fileZahradkari_Skladacka_A3_CMYK_oprava-1.pdf


Komentáře jsou automaticky uzavřeny 30 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.