Datum: 21. 02. 2020

ONLINE-poslouchejte: Rádio Zlín | Rádio Čas | čtěte: Dobrý den s kurýrem | Slovácký Deník | sledujte: Televize TVS
Výstava výtvarného klubu AB 11 - Země, voda vzduch
Kategorie: VÝSTAVY

Výstava výtvarného klubu AB 11 - Země, voda vzduchOd 14. 11 do 11. 12. 2017 můžete v prostorách Reduty shlédnout výtvarná díla amatérských umělců ze zlínského výtrvarného klubu AB 11. Vernisíž obrazů a kreseb nesoucí název „Země, voda, vzduch“ se uskutečnila dne 14. 11. 2017. Společné výstavy se zúčastnilo na dvě desítky členů zlínského výtvarného klubu AB 11. Výtvarné prostředky prezentovaných prací jsou velmi různorodé a vycházejí z autorova naturelu, od olejomalby, přes akryl, pastel, akvarel až po různé druhy struktur. Stejně tak je odlišné i jejich pojetí od realistických, přes symbolické směrem k abstrakci.

Dvacítka členů Výtvarného klubu AB 11 vystavuje v prostorách Reduty dva soubory prací - v klenuté chodbě obrazy a v salonku před sálem kresby na široce pojaté, ale přece jen sjednocující téma. Klub má své zázemí v centru Zlína, kde pořádá každý rok kolem pěti klubových výstav a jednou ročně vystavu společnou v galerijních prostorách. Členové jsou z širokého okolí. Klub je informačním zdrojem o pořádání zajímavých výstav v republice i sousedících státech a organizátorem inspirativních návštěv. Výtvarné prostředky prezentovaných prací si každý volí dle svého naturelu od klasického oleje přes akryl, pastel, akvarel po různé druhy struktur. Stejně tak je různé i jejich pojetí od realistických přes symbolické po abstraktní nebo stylizaci. Za dobu šesti let trvání Klubu i předchozí léta studia se jednotliví výtvarníci vyprofilovali do charakteristickýckého vidění a rukopisu. Někteří členové vystavují svá díla i mimo Klub na samostatných výstavách obrazů, plastik nebo fotografií. 

Vystavují : BRANNÁ VIKTORIE, BRODINOVÁ JAROSLAVA, BŘEČKA MIROSLAV, ČEVELOVÁ JANA, DRAGOLOVÁ NAĎA, HAVLÍČKOVÁ TAŤÁNA, HERODKOVÁ ALEXANDRA, KOVANDOVÁ JITKA, KUNST EVŽEN, MAĎOVÁ MARTA, MASTACANOVÁ IVA, MUKULCOVÁ JANA, NOVOTNÁ LUDMILA, PODROUŽKOVÁ JANA, SLAVÍKOVÁ RŮŽENA, SLOVÁČEK PETR, ŠŤASTNÁ MARIE, THOMAS HANA, TOMŠŮ JANA.

 

  

 

14.11.2017 10:09 • Přečteno: 645x • Autor: Adéla Němcová


Soubory přiložené k článku

filekatalog_AB-11_2017.pdf