Datum: 21. 02. 2020

ONLINE-poslouchejte: Rádio Zlín | Rádio Čas | čtěte: Dobrý den s kurýrem | Slovácký Deník | sledujte: Televize TVS
Výstava - Karolína Rossí
Kategorie: VÝSTAVY

Výstava - Karolína Rossí Galerie Vladimíra Hrocha nabídla návštěvníkům od 5. 9. do 5.10. 2017 práci české malířky Karolíny Rossí. Vystava nesoucí název Bludařův průvodce odhalila nejnovější vysokoformovátovou tvorbu autorky.

Karolína Rossí (1983) se narodila v Novém městě na Moravě. Vyrostla v umělecké rodině, kde vůni barev vnímala od útlého dětství. Svými díly si již dokázala vydobýt značnou pozornost v českém i zahraničním prostředí. Po absolvování malířského oboru na Střední uměleckoprůmyslové škole v Uherském Hradišti (pod vedením akad. mal. Miroslava Maliny). V roce 2012 absolvovala Akademii výtvarného umění v Praze u prof. Vladimíra Kokolii. Během studií vycestovala mimo jiné na stáž do francouzské školy umění Ecole superieure des beaux Arts (2008), kde načerpala nazapomenutelné zkušenosti. Má za sebou již celou řadu autorských i kolektivních výstav. 

   

Do Uherského Hradiště se vrátila po dlouhé době, ale s velkým nadšením předstvit zde svou poslední tvorbu, potkat kamarády, bývalé pedagogy a spolužáky. V současné době tvoří zejména v abstraktivní rovině s náznakem surrealismu. Díky jemným lazurním vrstvám vytváří promyšlené kompozice maleb. Často pracuje s akvarelem a využívá i techniku koláže. 

"Odjakživa mne inspiruje příroda ve všech svých formách. Ať už je to městský asvalt nebo mořské dno, pořád obcházím okolo tohoto tématu. Zatím nemám pocit, že bych ho vyčerpala. Možná v tom zůstanu celý život."              Karolína Rossí 

6.9.2017 13:42 • Přečteno: 649x • Autor: Adéla Němcová


Soubory přiložené k článku

fileRossi_katalog2017.pdf