Datum: 23. 05. 2017

ONLINE-poslouchejte: Rádio Zlín | Rádio Čas | čtěte: Dobrý den s kurýrem | Slovácký Deník | sledujte: TV Slovácko
VÝSTAVA FOPO 2012 V GALERII V. HROCHA
Kategorie: VÝSTAVY

VÝSTAVA FOPO 2012 V GALERII V. HROCHAÚspěšná výstava FOPO 2012 se s příchodem roku 2013 přesunuje z Trenčína rovněž i k nám, do Uherského Hradiště. Návštěvníci a milovníci kvalitní fotografie tak budou mít i u nás možnost vidět kolekci soutěžních fotografií, jež byly ohodnoceny jako ty nejkvalitnější.Výstava se koná v Galerii Vladimíra Hrocha ve dnech 10. 1. 2013 - 5. 2. 2013.

 

Výstava FOPO 2012 - FOTOGRAFIE POMEZÍ se přesunula do Uherského Hradiště a v Galerii Vladimíra Hrocha bude k vidění až do 4.2.2013. Návštěvníci, kteří nestihli během prosince vidět výstavu v nově vybudovaných výstavních prostorech Trenčianskeho osvetoveho strediska v Trenčíně, mají nyní možnost vidět výstavu ve foyer Klubu kultury Uherské Hradiště. 

Výstava představuje nejlepší snímky obnovené fotosoutěže pro autory Zlínského a Trenčínského kraje. První ročník fotosoutěže pod názvem FOPO 2012 vyhlásilo Trenčianske osvetové stredisko Trenčín a Klub kultury Uh. Hradiště v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Slovenské a České republiky  a Fondu regionálního rozvoje Evropské unie Společně bez hranic. Soutěž navázala na stejnojmenou akci, která byla organizována v sedmdesátých letech minulého století pro osm okresů pomezí. Z našeho regionu získali ceny Radoslav Motal z Osvětiman, Jan Vodička z Uh. Brodu, Jaroslav Strnad z Uh. Hradiště. Libor Velan z Bystřice pod Lopeníkem a Zdeněk Zábranský z Uh. Brodu.

 

    

Fotografie z vernisáže dne 10. 1. 2013, foto: Oldřich Prajza a Miroslav Potyka

VYHODNOCENÍ SOUTĚŽE:

Odborná porota:

Zuzana Školudová – Bratislava

Pavol Obst – Trenčín

František Janouš – Uherský Brod

Petra Baroňová – Uherské Hradiště 

Komisař výstavy:

Miroslav Potyka – Uherské Hradiště

 

SEZNAM OCENĚNÝCH AUTORŮ:

Tematická kategorie I – Příroda a krajina

skupina barevná fotografie

1. cena František Novotný, Vsetín – za cyklus fotografií Pole                           

2. cena Radoslav Motal, Osvětimany – za kolekciu fotografií

2. cena Bedřich Randýsek, Vsetín – za kolekcii fotografií                            

3. cena Július Kákoš, Trenčín – za kolekcii fotografií

3. cena Jakub Cíbik, Púchov – za fotografii Prebúdzanie v lese

3. cena Jan Vodička, Uherský Brod – za cyklus fotografií Vtáci                                

skupina černobílá fotografie

1. cena František Novotný, Vsetín – za cyklus fotografií Ateliér lesa    

2. cena Bedřich Randýsek, Vsetín – za kolekciu fotografií    

3. cena neudělena

skupina multimediální prezentace

cena neudělena

Tematická kategorie II – Historie

skupina barevná fotografie

1. cena Jan Tluka, Trenčín – za cyklus fotografií Okná trenčianskej synagógy

2. cena neudělena

3. cena Jaroslav Strnad, Uherské Hradiště – za kolekci fotografií Sraz veteránů  

skupina černobílá fotografie

1. cena Libor Velan, Bystřice pod Lopeníkem – za cyklus fotografií Co po nás zbude        

2. cena Martin Trčka, Lačnov – za fotografii Veteráni 

3. cena neudělena                                                                              

skupina multimediální prezentace

cena neudělena

Tematická kategorie III – Tradice a kultura

skupina barevná fotografie

1. cena František Novotný, Vsetín – za cyklus fotografií Podkováři

2. cena Martin Trčka, Lačnov – za fotografii Fašanky

3. cena Zdeněk Zábranský, Uherský Brod – za fotografii Kosení luk Malá Vrbka

skupina černobílá fotografie

1. cena Martin Trčka, Lačnov – za cykly fotografií Mistr kolář a Lucky

2. cena neudělena

3. cena Zdeněk Zábranský, Uherský Brod – za cyklus fotografií Šátkování

skupina multimediální prezentace

cena František Novotný, Vsetín – za MMP Z dílny mistra koláře

                                                    

SEZNAM AUTORŮ VYSTAVENÝCH PRACÍ

Tematická kategorie I – Příroda a krajina

skupina barevná fotografie

Peter Budzák, Bystřice pod Hostýnem • RA

Jakub Cíbik, Púchov • Jasoň červenooký; Prebúdzanie v lese

Petra Hajdůchová, Dolní Němčí • Skleněné proměny I – II

Vladimír Hrnčiar, Trenčín • Alej; Podoba krajiny

Julius Kákoš, Trenčín • Z cyklu Poézia lesa II, III; Nevšedná symbióza; Jesenná ratolesť

František Látal, Zlín • Jižní Morava II, III, IV; Les I – III

Luděk Lukáč, Štvrtok nad Váhom • Za dedinou

Štefan Majtán, Trenčín • Zlatá jeseň na Brezine

Radoslav Motal, Osvětimany • Orel a straka; Orel mořský; Souboj roháčů; Vodouš bahenní; Bukač velký; Slavík modráček

František Novotný, Vsetín • Pole I – III

Pavel Popelka, Uherské Hradiště • Adventní krajina III

Bedřich Randýsek, Vsetín • Suchý list; Jesenná krajina; Městská krajina

Jaroslav Strnad, Uherské Hradiště • Líščí kameny I, II, VI; Výlov VI

Jiří Tomis, Stará Turá • Jeseň pod Javorinou II

Jan Vodička, Uherský Brod • Psík obecný; Ledňáček říční I, II

Zdeněk Zábranský, Uherský Brod • Zima na Vyškovci; Krajina Bílých Karpat

Ján Zahornacký, AZSF, Kroměříž • Jeseň na horách; Jeseň I

Eleonóra Žůrková, Trenčín • Pozor štátna hranica

skupina černobílá fotografie

Michaela Antalová, Dubnica nad Váhom • Waterless

Antonín Kostka, Brumov-Bylnice • Jalovcová stráň; Valašsko; Vršatec; U řeky Vláry

František Novotný, Vsetín • Ateliér lesa I – III

Jozef Poláček, Trenčín • Zima (ruiny mlyna z roku 1865); Jeseň (ruiny mlyna z roku 1865)

Pavel Popelka, Uherské Hradiště • Strom, ze kterého se střílejí srny (Strání)

Bedřich Randýsek, Vsetín • Cesta do pekel; Mlhavé ráno; Zimní ráno

Martin Trčka, Lačnov • Na pastvě           

Tematická kategorie II – Historie

skupina barevná fotografie

Anna Hrabalová, Trenčín • Na hrade Beckov II, III

Julius Kákoš, Trenčín • Ráno pred synagógou; Perla Považia; Ohňostroj I; Vítanie nového roka

František Látal, Zlín • Mlýn I – III

Luděk Lukáč, Štvrtok nad Váhom • Haluzický kostol I, II

Štefan Majtán, Trenčín • Nočný hrad Trenčín; Zlaté lúče nad hradom

Jaroslav Matejček, Trenčín • Beckovské variácie III

Jozef Poláček, Trenčín • Prebúdzanie I, II

Jaroslav Strnad, Uherské Hradiště • Sraz veteránů II, V, VI

Jan Tluka, Trenčín • Skalka I – III; Okná trenčianskej synagógy I – III

skupina černobílá fotografie

Štefan Majtán, Trenčín • Hmla nad hradom

Bedřich Randýsek, Vsetín • Stará jizba I – II

Martin Trčka, Lačnov • Veteráni I

Libor Velan, Bystřice pod Lopeníkem • Co po nás zbude I – III

skupina multimediálna prezentace

Peter Maděránek, Prievidza • Historické centrá miest TSK v panorámach

Tematická kategorie III – Tradice a kultura

skupina barevná fotografie

Albert Gottwald, Uh. Hradiště • Horňácké kosení v Malé Vrbce

Radovan Huba, Prievidza • Hrám to dobre?

Lívia Chikanová, Prievidza • Tajomstvo

Karolína Jankovičová, Uh. Hradiště • Svatováclavské slavnosti I – III

Zdeněk Koníček, Vlčnov • Jízda králů ve Vlnčnově I – IV; Krojovaný Vlčnov

Štefan Majtán, Trenčín • Hviezda filmového festivalu Trenčianske Teplice

František Novotný, Vsetín • Podkováři II, III, IV

Pavel Popelka, Uh. Hradiště • Moravská Hellas I, III; Fašank v Komni I, II

Oldřich Prajza, Uh. Brod • Soubor Vlčnovjan ve Štrasburku III – IV; Jízda králů ve Vlčnově I, II, V; Děvčata z Malatiné

Jan Tluka, Trenčín • Kosecké písně I

Martin Trčka, Lačnov • Fašanky

Zdeněk Zábranský, Uherský Brod • Kosení luk Malá Vrbka

skupina černobílá fotografie

Július Kákoš, Trenčín • Bolesť a neha I, II

Štefan Majtán, Trenčín • Zo synagógy

Martin Trčka, Lačnov • Mistr kolář I, II, IV; Lucky I – III

Zdeněk Zábranský, Uherský Brod • Kosení luk Buchlovice; Šátkování II, III, IV

multimediální prezentace

František Novotný, Vsetín • Z dílny mistra koláře

Text: Petra Baroňová a Miroslav Potyka

 

 

 

 

 

11.1.2013 16:36 • Přečteno: 1047x • Autor: Petra Baroňová


Soubory přiložené k článku

Žádné soubory nejsou přiloženy!



Komentáře jsou automaticky uzavřeny 30 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.