Datum: 21. 02. 2020

ONLINE-poslouchejte: Rádio Zlín | Rádio Čas | čtěte: Dobrý den s kurýrem | Slovácký Deník | sledujte: Televize TVS
VERNISÁŽ - DARJA LÝSKOVÁ
Kategorie: VÝSTAVY

VERNISÁŽ - DARJA LÝSKOVÁ Poslední vernisáž roku 2017 proběhla 20.12. v prostorách Reduty a odhalila amatérskou tvorbu talentované Darji Lýskové.

Darja Lýsková se narodila v Uherském Hradišti 27. června1967. Své dětství prožila mezi svými nejbližšími, milovanými rodiči a dvěma mladšími sestrami. Pobývali nejen ve městě,ale i na chalupě na Salaši, kde měla spoustu kamarádů a kde si dosyta užívala radovánek v přírodě. Její velmi brzké mládí, spíše ještě dětství, narušila nemoc,
nad kterou zvítězila a život si vybojovala. Přinesla si i zkušenosti „odtamtud“. Tímto byl poznamenán její další životní osud, který jí sice neumožnil se účastnit pracovního procesu, ale zato dostala schopnost se vcítit do problémů ostatních, prožívat radost z přírody a zvířat, kterou pak byla schopna přetvořit pomocí barev na svá plátna. Právě láska k životu se zobrazuje v jejím uměleckém projevu. Kromě krajiny a zvířecích motivů se v jejích obrazech objevují ještě lidové tradice a krásy lidského pozdního věku, převážně babiček.

 

Darja dokáže s nesmírnou lehkostí přenést motiv na plátno olejovými barvami i pastelem a v krátkém okamžiku a s neuvěřitelnou kombinací barev vyvstane brzy hotový odraz námětu. Miluje život, miluje lidi,ale také ráda přijímá lidskou náklonnost s velkou vděčností. Můžeme říci, že ačkoli poznala část života z té druhé strany, dokáže se radovat a dokáže nám lidem bez zdravotních problémů si uvědomit sama sebe a vážit si darů, které máme.

2.1.2018 10:42 • Přečteno: 416x • Autor: Adéla Němcová


Soubory přiložené k článku

fileDarja-lyskova_katalog-2017.pdf