Datum: 21. 02. 2020

ONLINE-poslouchejte: Rádio Zlín | Rádio Čas | čtěte: Dobrý den s kurýrem | Slovácký Deník | sledujte: Televize TVS
HRADIŠŤSKÝ PLENÉR - Výběr ze sympozijní sbírky města
Kategorie: VÝSTAVY

HRADIŠŤSKÝ PLENÉR - Výběr ze sympozijní sbírky městaVýběr kolekce obrazů, které vznikly za uplynulé ročníky mezinárodního malířského sympozia Hradišťský plenér.

V Galerii Vladimíra Hrocha byla dne 9. září představena výstava mapující sympozium Hradišťský plenér. Prezentován zde bude výběr ze sympozijní kolekce města, která čítá již na sedm desítek obrazů. Tuto sbírku buduje město Uherské Hradiště již od roku 2006, kdy se uskutečnil první ročník tohoto mezinárodního malířského sympozia, které ve formě bienále pořádá Klub kultury Uherské Hradiště a Střední uměleckoprůmyslová škola Uherské Hradiště. Záštitu nad akcí poskytuje město Uherské Hradiště a sympozia se za posledních pět ročníků zúčastnilo již 39 autorů z České republiky, Polska, Slovenska a Ruska. Vernisáž vybrané kolekce obrazů se uskutečnila ve středu 9. září v 17 hodin a výstava potrvá do 1. října.

Výstavu pořádá Klub kultury ve spolupráci s městem Uherské Hradiště a k vidění budou na tři desítky obrazů zachycujících Genius loci a krásy našeho města s jeho okolní krajinou.

10.9.2015 13:50 • Přečteno: 816x • Autor: Petra Baroňová


Soubory přiložené k článku

Žádné soubory nejsou přiloženy!Komentáře jsou automaticky uzavřeny 30 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.