Datum: 27. 02. 2020

ONLINE-poslouchejte: Rádio Zlín | Rádio Čas | čtěte: Dobrý den s kurýrem | Slovácký Deník | sledujte: Televize TVS
FOPO 2015
Kategorie: VÝSTAVY

FOPO 2015Výstavní kolekce soutěžních fotografií obnovené přeshraniční soutěže FOPO (FOTOGRAFIE POMEZÍ - FOTOGRAFIE POMEDZIA) v Galerii Vladimíra Hrocha.

Od 9. prosince se do Uherského Hradiště přesunula výstava mezinárodní fotografické soutěže FOPO 2015, která byla představena již v listopadu v Trenčíně. Fotosoutěž uspořádal Klub kultury Uherské Hradiště ve spolupráci s Trenčianským osvetovým strediskom v Trenčíně. Fotografie zachycující krásy přírody, kulturu a atmosféru československého pohraničí budou vystaveny v Galerii Vladimíra Hrocha do 31. ledna 2016.

V letošním roce bylo do soutěže zasláno 351 fotografií od 37 autorů.

Porota ve složení: Mgr. Art. Barbora Petríková (Trenčín), Mgr. MgA. Petra Baroňová (Uh. Hradiště), Ing. Jan Tluka (Trenčín) a Mgr. Art. Antonín Mach (Uh. Hradiště) doporučila vystavit 110 fotografií od 30 autorů. (V tematické kategorii I – Příroda a krajina: 24 autorů a 65 fotografií; v tematické kategorii II – Historie, tradice, kultura: 19 autorů a 55 fotografií).

    Hlavní cenu získal JIŘÍ SKŘIPSKÝ (Trenčín) za cyklus fotografií "Celkom obyčajné domy". V první tematické kategorii I – Příroda a krajina získali 1. místo MARIE KORBELOVÁ (Kroměříž), 2. místo ANTONÍN KOSTKA (Brumov-Bylnice) a 3. místo MARTIN ŠTECHER (Korytná). Ve druhé tematické kategorie II – Historie, tradice, kultura se umístili: na 1. místě JIŘÍ SKŘIPSKÝ (Trenčín), na 2. místě ELEONÓRA ŽŮRKOVÁ (Trenčín) a na 3. místě FRANTIŠEK NOVOTNÝ (Vsetín).

Gratulujeme oceněným autorům a děkujeme všem zúčastněným fotografům, kteří do soutěže zaslali své snímky. Výstava fotosoutěže byla zahájena 5. listopadu v 17 hodin v Trenčíně a při příležitosti vernisáže došlo také na předání cen, jejichž autorem je akademický sochař Daniel Trubač z Polešovic.

11.12.2015 9:11 • Přečteno: 980x • Autor: Petra Baroňová


Soubory přiložené k článku

Žádné soubory nejsou přiloženy!Komentáře jsou automaticky uzavřeny 30 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.