Datum: 22. 07. 2017

ONLINE-poslouchejte: Rádio Zlín | Rádio Čas | čtěte: Dobrý den s kurýrem | Slovácký Deník | sledujte: Televize TVS
37. ROČNÍK FOTOGRAFICKÉ SOUTĚŽE TSTTT 2015
Kategorie: VÝSTAVY

37. ROČNÍK FOTOGRAFICKÉ SOUTĚŽE TSTTT 2015Výstava 37. ročníku fotosoutěže Týká se to také Tebe proběhne ve dnech 13. 6. - 16. 7. 2015 v chodbách Reduty. Vernisáž výstavy se uskuteční 13. 6. v 17 hodin. Vyhodnocení soutěže naleznete zde.

Fotografická soutěž TSTTT je letos již sedmatřicet let důležitou součástí mezinárodního ekologického festivalu Týká se to také Tebe. Spolu s o tři roky starší soutěží filmařů tvoří již tradičně jádro celého festivalu. Do letošního ročníku fotosoutěže bylo zasláno 471 fotografií od 55 autorů z České a Slovenské republiky. Co do počtu fotografií byl tento ročník rekordní a věříme, že bude tento zájem pokračovat i v dalších letech. Výraznou převahu zaznamenal Tematický okruh A – Chráněné prvky naší přírody, kam bylo přihlášeno 355 fotografií. Na základě soutěžního řádu se porota rozhodla udělit následující ceny s tím, že jedna první cena z TO B byla přeřazena do TO A. 

VYHODNOCENÍ 37. ROČNÍKU FOTOSOUTĚŽE TSTTT 2015

Předseda poroty:   Dr. Peter Áč - fotograf a spisovatel, Bratislava
Členové poroty:     Mgr. Pavol Obst - fotograf a pedagog, Trenčín
                            Petr Sikula – fotograf a výtvarník, Ostrava
                            Mgr. Janka Masárová - metodička Trenčianske osvetové stredisko,Trenčín
                            Mgr.A. Antonín Mach - výtvarník, ředitel Klubu kultury Uh. Hradiště
                            Ing. Milan Drgáč- zástupce PRO-BIO Šumperk
                            Mgr. Petr Titz – fotograf a výtvarník, Uh. Hradiště
                            Ing. Mgr. Žaneta Matúšová - ředitelka TNOS 
Tajemník poroty:   Mgr. MgA. Petra Baroňová, Klub kultury Uh. Hradiště


TO A – Chráněné prvky naší přírody (50 autorů / 355 fotografií)

I. cena – PONČOVÁ Alena, Ostrava (Křídla s perletí, UFO, Mašle)
I. cena - KORBELOVÁ Marie, Kroměříž (Dudek chocholatý, Skorec vodní, Volavka stříbřitá)
II. cena – ŠTEFÁNEK Rostislav, Uh. Hradiště (Ropuchy obecné – Jarní romance, Karas obecný, Ropucha obecná - Kraulisti)
III. cena – VRBOVSKÝ Viktor, Opava (Dramata pod hladinou I. - Užovka podplamatá, Hlavačka mramorovaná)

TO B – Člověk a životní prostředí (24 autorů / 116 fotografií)

II. cena - ZÁHORNACKÝ Ján, Kroměříž (Brázdy, Vysoké Tatry – Kalamita II., Ohrozená krajina)
III. Cena – ALBRECHT Jiří, Jičín (Jdeme domů)

Zvláštní cena PRO – BIO Šumperk

POLÁČKOVÁ Lenka, Rychnov nad Kněžnou (Sklizeno před bouří)

Hlavní cena soutěže 

PONČOVÁ Alena, Ostrava (Křídla s perletí, UFO, Mašle)

Do výstavní kolekce bylo vybráno 110 fotografií.     

 

SEZNAM VYSTAVENÝCH  FOTOGRAFIÍ TSTTT 2015 


TO A – CHRÁNĚNÉ PRVKY NAŠÍ PŘÍRODY

PONČOVÁ ALENA        Křídla s perletí 
Ostrava                         Mašle
                                    UFO
                                    Světlo v srdci
                                    Hadí kůže
                                    Puklé srdce

KORBELOVÁ MARIE    Volavka stříbřitá
Kroměříž                      Dudek chocholatý III
                                   Skorec vodní I
                                   Ledňáček říční II

ŠTEFÁNEK ROSTISLAV    Ropuchy obecné – Jarní romance
Uh. Hradiště                       Karas  obecný
                                         Ropucha obecná – Kraulisti
                                         Mihule potoční I – II

VRBOVSKÝ VIKTOR      Dramata pod hladinou I. - Užovka podplamatá, Hlavačka mramorovaná   

Opava                            Dramata pod hladinou II. - Užovka podplamatá, Hlavačka mramorovaná
                                      Dramata pod hladinou III. - Najáda pošvatky, Najáda jepice

JANDA ROBERT             Moravské Toskánsko I - IV
Uh. Hradiště
        
LETKO PAVEL        Dlouhozubka svízelová    
Kroměříž                 Včelka
                              Moucha
                              Bruslařky

TIBENSKÝ ROMAN    Pestroň vlkovcový (Zerynthia polyxena)
Piešťany                    Vidlochvost ovocný (Iphiclides padalirius)
                                 Mlynárik ovocný (Aporia crataegi)
                                 Vidlochvost feniklový (Papilio machaon), spodná strana krídiel

HROUZEK MARTIN    Chodí pešek dokola okolo stvola    
Uh. Hradiště               Gringos pelicanos I – II


VERESOVÁ JANA        Cyklus: Hadovka lesklá I – IV
Trenčín

MOTAL RADOSLAV     Tři bratři (Moudiváček lužní)
Osvětimany                 Čírka modrá


PELÁNEK MARTIN        Cyklus: Voda I - III
Brno

GROSSMAN MARTIN    Kalous ušatý II
Uh. Hradiště                   Puštík obecný
                                     Volavka popelavá

ALBRECHT JIŘÍ        Krajina s válečky
Jičín                         Kachní divadlo

HEJTMAN LUKÁŠ        Vzhůru
Nová Paka                   Vlez mi na záda

SUCHÁNEK MIROSLAV     Český Grand Canyon 2
Nová Paka            

TEJCHMAN JIŘÍ        Po ránu
Nová Paka                 Na vlnách

SLOVÁKOVÁ STANISLAVA     Praváček
Příbor

PLAČKOVÁ ROMANA    Cyklus: Zvláštní stvoření: Nosatec žaludový (Curculio glandium)
Hodonín                         Cyklus: Ve dvou: Kutilka písečná (Ammophila sabulosa)
                                     Cyklus: Zvláštní stvoření: Ploskoroh pestrý (Libelloides macaronius)

ZÁHORNACKÝ JÁN    Pod Hostýnem
Kroměříž                    Cyklus: Moravské polia II.
                                 Cyklus: Moravské polia III.

VELAN LIBOR        CHKO Bílé Karpaty
Bystřice pod Lopeníkem     

PILÁT MIROSLAV        Tráva a rosa I - II
Kroměříž                      Krokus
                                   Ibišek jinak 

MADAJ DUŠAN        Fatranská noc
Prievidza

MACHO JÁN            Les
Prievidza

HÁCOVÁ BOHUŠE        Rákosí I - II
Ústí nad Orlicí

SALINGER PETR            Ranní koupel
Kostelany nad Moravou    Kopáči
                                      V rákosí

KOSTKA ANTONÍN        Království ledu
Brumov – Bylnice           Červený kameň

RANDÝSEK BEDŘICH    Pampeliška I.
Vsetín                            Pampeliška II.
                                     Pampeliška IV.

NOVOTNÝ FRANTIŠEK     Vrby I - III
Vsetín

SMĚŠNÁ IVANA        Která vyhrála?
Hluk 

TO B: ČLOVĚK A ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ

ZÁHORNACKÝ JÁN    Brázdy
Kroměříž                     Vysoké Tatry - Kalamita II.
                                  Ohrozená krajina (Kaolinový lom)

POLÁČKOVÁ LENKA    Sklizeno před bouří
Rychnov nad Kněžnou

ALBRECHT JIŘÍ        Jdeme domů
Jičín

NOVOTNÝ FRANTIŠEK    Třinec I – III
Vsetín                              Ráno hospodáře I
                                        Ráno hospodáře III
                                        Ráno hospodáře IV
                

SUCHÁNEK MIROSLAV    Žiju, rostu, čistím 1.
Nová Paka

SICHLEROVÁ EVA        Cestou-necestou
Ořechov u Brna 

RANDÝSEK BEDŘICH     Civilizace I – II
Vsetín

VEBER JAN            ...Bezpečný průlet?
Domažlice               Doteky světů

HASILOVÁ RENATA    Obří krmítko
Valtice

HROUZEK MARTIN    Továrna
Uh. Hradiště

KOUDELKA MIROSLAV    Čističky I
Semily                              Čističky II
                                        Čističky IV
                                        Čističky VI

ŽŮRKOVÁ ELEONÓRA    „Nestresová výroba“ - slepačia ekofarma III.
Trenčín

MAJTÁN ŠTEFAN        Smutný koniec
Trenčín

ŠIMOVEC MARTIN         Posledný záznam o apokalypse I.
Nové Mesto nad Váhom     Posledný záznam o apokalypse IV.

MARKO MILAN        Pokonič
Prievidza

VELAN LIBOR
Bystřice pod Lopeníkem      Skutečný příběh žítkovských bohyň I - II

                           

2.6.2015 21:41 • Přečteno: 590x • Autor: Petra Baroňová


Soubory přiložené k článku

Žádné soubory nejsou přiloženy!