Datum: 27. 07. 2017

ONLINE-poslouchejte: Rádio Zlín | Rádio Čas | čtěte: Dobrý den s kurýrem | Slovácký Deník | sledujte: Televize TVS
LETNÍ FILMOVÁ ŠKOLA PŘINESE PROGRAM VE ŠVÉDSKÉM STYLU
Kategorie: Články na úvodní straně, Upoutávka

LETNÍ FILMOVÁ ŠKOLA PŘINESE PROGRAM VE ŠVÉDSKÉM STYLU28. ČERVENCE - 6. SRPNA

Letos představí Letní filmová škola v Uherském Hradišti švédskou kinematografii, sci-fi filmy, retrospektivu Andreje Tarkovského, kvalitní televizní produkci či české horory a novinky v letních kinech. V exkluzivní předpremiéře uvede na LFŠ Jan Svěrák svůj film Po strništi bos. Bohatý doprovodný program: divadla, výstavy i koncerty v čele s Tata Bojs a Vojtou Dykem s B-Side Bandem zdarma na Masarykově náměstí.

 

Více informací najdete na webu LFŠ.

Pro milovníky výtvarna přinášíme kompletní informace o VÝTVARNÉ SEKCI LFŠ 2017 - HARMONOGRAM VERNISÁŽÍ:

28. 7. Kino Hvězda (Johansson)

29. 7. Cafe Portál (Németh)

30. 7. Klub kultury (Křižáček)

31. 7. Slovácké divadlo (Kudělka – Kynclová – Vaněk)

1. 8. Galerie Slováckého muzea (Pospěch)

2. 8. Reduta - chodby (František Čáp)

 

Tomáš Pospěch

Galerie Slováckého muzea (Otakarova 103)

Zemědělské práce: Slušovice

vernisáž 1. 8. 2017 v 18 hodin // trvání výstavy 24. 7. - 10. 9. 2017

Výstava reinterpretuje nalezené diapozitivy legendárního Agrokombinátu JZD Slušovice. Můžeme sledovat dokumentaci doby, ale také různé systémy zobrazování a strategie propagace, které byly při jejich vytváření užívány. Fotografie vytvořil v letech 1978–1989 zlínský reklamní fotograf Jan Regal. Na výstavě je doplňují další práce, které vznikly v dnešních Slušovicích, a to v bezprostřední návaznosti na tento archiv. Znovu zde ožívají proces jak správně vypustit holubici míru, portrétovat krávu nebo jak byla vedena rozcvička, když se slušovičtí nakrátko probojovali do ligy.

ilustrační foto

 

Erik Johansson

foyer kina Hvězda (náměstí Míru 951)

Imagine

vernisáž 28. července v 18 hodin // trvání výstavy 28. 7. - 6. 8. 2017

Fotografie surrealistického realismu. Tak svůj styl pojmenovává Erik Johansson (1985), rodilý Švéd žijící převážně v Praze. Inspirován hudbou, ale také malířským uměním Dalího, Magritta nebo Eschera nahlíží na věci, zdánlivě běžné situace a prostředí, které ho obklopují, pozměněnou perspektivou. Imaginace, humor, fascinace krajinou - to jsou hlavní leitmotivy jeho tvorby. Se svými díly, jejichž vzniku předchází měsíce plánování, sběru materiálu, jeho komponování a modifikování, tento digitální kouzelník a inženýr v jednom slaví úspěch po celém světě.  

 

Kudělka – Kynclová – Vaněk

Slovácké divadlo (Tyršovo nám. 480)

Jeden z hráčů je brankář

vernisáž 31. července v 17 hodin // trvání výstavy 28. 7. - 6. 8. 2017

Vladimír Kudělka, Kateřina Kynclová a Vojtěch Vaněk mají společného jmenovatele – atmosféru. Jako absolventy FaVU a UMPRUM je v současnosti spojuje především digitální realita počítačových her. Na stejné vlně napříč médii vytváří svébytné vizuální jazyky, v jejich inventáři se v posledních letech uložila hra Rememoried (Hangonit, 2015) a Dark Train (Paperash, 2016). Výstava představí autorský výběr reprodukcí a vizuálních podkladů v širokém spektru obrazové reprezentace.

Doplňkové informace:

http://rememoried.net/

http://www.paperash.com/

 

Daniel Pitín - Karel Osoha - Václav Kadrnka

Galerie Vladimíra Hrocha v Klubu kultury (Hradební 1198)

Křižáček - vizuály

vernisáž 30. 7. v 17 hodin // trvání výstavy 28. 7. - 6. 8. 2017

Film Křižáček režiséra Václava Kadrnky je volnou adaptací epické básně Jaroslava Vrchlického. Výstava představuje vizuály filmu, jejichž autory jsou Daniel Pitín, Karel Osoha a Václav Kadrnka. Daniel Pitín je zastoupen malbami, které rozvíjejí koncepci prostoru.

Skici režiséra Václava Kadrnky překresloval komiksový kreslíř Karel Osoha do obrázkového scénáře, který vytvořil Kadrnka s kameramanem Janem Basetem Střítežským.

 

Švédská místa činu

chodby u Městského informačního centra (Masarykovo náměstí 21)

trvání výstavy 28. 7. - 6. 8. 2017

Navzdory tomu, že počet spáchaných vražd ve Švédsku není nijak vysoký, rozvinul se švédský detektivní román za krátkou dobu ve světoznámý pojem. I díky výstavě můžeme Švédsko objevovat z nové perspektivy: prostřednictvím vyšetřování

vražd, kdy není stěžejní jen zločin, ale i švédský model a lidské nitro, které se zřetelně promítají do švédského detektivního románu.

 

Marie Barešová

Reduta - chodby (U Reduty 256)

František Čáp

2. 8. 2017 v 17:00 // trvání výstavy 28. 7. - 6. 8. 2017

Filmová historička Marie Barešová připravila výstavu věnovanou českému režisérovi, mapující jeho působení ve třech evropských kinematografiích. Po svém odchodu do exilu natáčel František Čáp především v Západním Německu a Jugoslávii. Ve Slovinsku se podílel na rozvoji moderního filmu a dodnes je zde považován za jednoho z nejvýznamnějších tvůrců. Výjimečná kariéra je představena prostřednictvím klíčových mezníků a důležitých filmů. Žánrově pestrou tvorbu ilustrují fotografie a plakáty ze sbírek tří filmových archivů.

 

Lina Németh - SOFFA

Cafe Portal (Masarykovo nám. 35)

Vzpomínky na hvězdný prach

vernisáž 29.7. od 17 hodin // trvání výstavy 29. 7. - 6. 8. 2017

Malá sbírka fotografií, která připomíná zašlou krásu starých kamenných kin převážně Středočeského kraje, která už jsou dnes mimo provoz či promítají jen příležitostně. Ačkoli byly  převálcovány dnešní rychlou dobou a novými technologiemi, na rozdíl od multiplexů má každé z nich svou jedinečnou podobu, atmosféru a architektonickou hodnotu. Soubor vznikl pro časopis SOFFA pro číslo věnované filmu.

 

Slovácké muzeum (Smetanovy sady 179)

Pod povrchem ornamentu

trvání výstavy 29. 6. – 8. 10. 2017

Společná výstava Slováckého muzea a Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

V současnosti zaznamenáváme v oblasti designu zájem o tradiční kulturu. Vzniká otázka, jakým způsobem k tomuto inspiračnímu zdroji přistupovat. Výstava představuje mladé návrháře ateliérů Design oděvu a Produktový design Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, kteří pracují s odkazem a mezigeneračně předávanými hodnotami lidové kultury v širším sociálním kontextu.

 

Reduta - podkroví, 3. patro (U Reduty 256)

Věznice Uherské Hradiště

aneb Příběhy z dějin věznice v období nacistické a komunistické totality

trvání výstavy 27. 4. 2017 – 31. 12. 2017

Denně od 10.00 – 16.00 pro akreditované účastníky festivalu zdarma. Poslední prohlídka v 15.30

 

Expozice věnovaná dějinám uherskohradišťské věznice se zaměřuje na období nacistického a komunistického režimu. Přibližuje vlastní provoz věznice a vypráví příběhy lidí, kteří se ocitli za jejími zdmi. Věcné archivní dokumenty kontrastují s emotivními vzpomínkam vězňů. Pohled do nepřístupné věznice poskytne videozáznam, který byl pořízen na podzim roku 2016 a který zachycuje stav cel, samovazeb i vězeňské kaple. Obraz podkreslují vzpomínky odsouzených na výslechy Státní bezpečností i životní podmínky ve věznici.

Expozice vznikla ve spolupráci města Uherské Hradiště, Slováckého muzea, Klubu kultury a spolku Memoria.

Více na: http://www.slovackemuzeum.cz/akce/558/

 

28.6.2017 14:17 • Přečteno: 204x • Autor: Markéta Macháčková


Soubory přiložené k článku

Žádné soubory nejsou přiloženy!

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.