Datum: 07. 12. 2019

ONLINE-poslouchejte: Rádio Zlín | Rádio Čas | čtěte: Dobrý den s kurýrem | Slovácký Deník | sledujte: Televize TVS
CM Jaroslava Čecha

Muzika byla založena v r.1970. Navázala na základy dětské cimbálovky na uherskohradišťské Lidové škole umění, kterou vedl zdejší pedagog, cimbalista a umělecký vedoucí muziky Hradišťan Jaroslav Čech (1932 -1970).

Primášem je Jan Rajmic, ke kmenovým zpěvákům patří Karel Rajmic a Ladislava Mikuláštíková. Muzika se svojí taneční skupinou získala významná ocenění na soutěžích a festivalech za tematická scénická pásma s využitím sólových výkonů zpěváků a tanečníků, např. Muzikantské zpovídání nebo Bojovnice. V r. 1990 získala titul Laureát MFF ve Strážnici za mimořádně působivé zpracování lidových balad. Její repertoár tvoří především písňový materiál z Dolňácka, Luhačovického Zálesí a Moravských Kopanic.

Muzika se spolu s dalšími podílela na natáčení LP Lísteček z javora, Vyšívané písničky, Moravské vánoce, Zazpívej, slavíčku, Nejkrásnější lidové písně z Moravy a CD Veselé vánoční hody. Samostatně připravila alba Muzicírování ve stodole (LP i CD), Karel Rajmic a CMJČ, Túžení – súžení, Original Czech Folk Music 4 a Písničku zme vyzpívali. Vedle řady rozhlasových nahrávek (Brno, Ostrava, Bratislava, Vídeň, Kolín na Rýnem) je její projev zachycen v mnohých pořadech našich i zahraničních TV. Kapela vystupovala se svými programy v ČR i v cizině (Čína, Belgie, Bulharsko, Itálie, Kostarika, Kuba, Německo, Polsko, Rakousko, Rusko, Řecko, Slovensko, Švýcarsko, USA). Cimbálová muzika Jaroslava Čecha si za dobu své existence získala mnoho příznivců a patří k pilířům moravské folklorní hudební scény.

 

Kontakt:  
Jan Rajmic tel. + 420 724 024 019
www.kkuh.cz/cm-jaroslava-cecha e-mail: ip.rajmic@seznam.cz

 

Fotogalerie: