Datum: 22. 06. 2018

ONLINE-poslouchejte: Rádio Zlín | Rádio Čas | čtěte: Dobrý den s kurýrem | Slovácký Deník | sledujte: Televize TVS
Nové balíčky jazzu a vážné hudby
Kategorie: Články na úvodní straně

Nové balíčky jazzu a vážné hudbyPředprodej na pokladně Klubu kultury a v Městském informačním centru.

I letos přicházíme s novou sezónou abonentních cyklů Jazz a Musica!

ZA MÁLO PENĚZ HODNĚ MUZIKY?

Ano, vážení přátelé kvalitních hudebních programů! S počátkem léta přichází Klub kultury Uherské Hradiště společně s Domem kultury Uherský Brod opět s nabídkou koncertů pro nastávající sezonu 2017/18. Od letošního září do května příštího roku si tak můžete užívat dva abonentní cykly v žánrech jazzové a klasické hudby.

V jazzové řadě vystoupí skvělí naši i zahraniční muzikanti (Slovensko, Polsko, Anglie) v různých seskupeních, od tradičních klavírních či kytarových trií až po septet. V hradišťské Redutě nebo komorním sále brodského Domu kultury si při občerstvení můžete poslechnout různé jazzové styly, nechat se do nich vtáhnout přívalem rytmů i improvizovaných sól instrumentalistů či zpěváků, kteří už se nemohou dočkat, až si u nás zahrají. Potěší vás výtečně podaným swingem, tradičním i modern jazzem, prostě vším, čím si vývoj této hudby procházel a stále se inspiruje.        

Pro milovníky klasické komorní hudby je připraveno 12 koncertů a jedna prémie – koncert bienále Talentinum, v němž s Filharmonií B. Martinů Zlín vystoupí v Uh. Hradišti vynikající mladí sólisté z ČR i ze Slovenska. V cyklu se tentokrát představí v Redutě a kostele sv. Fr. Xaverského, Muzeu J. A. Komenského či Dominikánském kostele sólisté a soubory v nezvyklých nástrojových sdruženích (loutna - akordeon, basklarinet - klavír, trubka - komorní orchestr, dvě violoncella) se speciálními programy, např. „Hudba v myšlenkách Masarykových“, „Židovská hudba a klezmer pro violoncello“, „Umlčené umění“ s přednesem Josefa Somra a také smyčcové kvarteto nebo klavírní, houslové, violoncellové recitály. Stejně tak budou lákavé již tradiční dušičkový i novoroční koncerty.

O tom všem se detailně dočtete na webových stránkách obou pořadatelů, facebooku, plakátech, poutačích a také ve k oběma abonomá vydávané brožuře. Jistě pak uznáte, že při zakoupení předplatného za 550 Kč je tolik dobré muziky skutečně za hubičku.    

 

Mgr.art Jan Maděrič

dramaturg cyklů Jazz a Musica

 

 

 

 

30.6.2017 9:05 • Přečteno: 624x • Autor: Markéta Macháčková


Soubory přiložené k článku

Žádné soubory nejsou přiloženy!Komentáře jsou automaticky uzavřeny 30 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.