Datum: 26. 05. 2018

ONLINE-poslouchejte: Rádio Zlín | Rádio Čas | čtěte: Dobrý den s kurýrem | Slovácký Deník | sledujte: Televize TVS

27. 3. 2014

Reduta • 19:30  • Jazz v Redutě 

Lukáš Oravec Quartet + Sándor Molnár, sax (HU)

Lukáš Oravec – trubka, křídlovka (SK), Luboš Šrámek - piano (SK), Marián Ševčík - bicí (SK), Róbert Ragan Jr. - kontrabas (SK)

Po absolvování konzervatoře v Žilině byl Lukáš Oravec přijat na Royal Academy of Music Aarhus (Dánsko) (2008/2009), kde studoval odbor klasické hudby. Na jeho žádost mu bylo umožněno věnovat se souběžně i studiu jazzové trubky.  Na JAMU v Brně studuje jazzovou interpretaci u Juraje Bartoše a také je  studentem jazzové katedry Master of Arts City of Vienna University ve třídě Jörga Engelse. Jednou z jeho největších zkušeností byla stáž na Akademii muzycznej v Katowicích. Spolupracoval s mnohými big bandy a účastnil se mnoha mezinárodních projektů, namátkou: RAMA Big Band (Dánsko). Od roku 2003 byl členem Big Bandu Žilinské konzervatoře. Hraje v Big Bandu Gustava Broma. Je členem žilinské world music formace Balkansambel či brněnské experimentální kapely Next Phase. Hraje také  v Boperation Quintetu, tématicky zaměřeném na bebopovou tvorbu. Od začátku roku 2012 vede Lukáš Oravec Quartet, se kterým získal nejvyšší ocenění v soutěži „Nové tváře slovenského jazzu“ za zralý kolektivní výkon.

Sándor Molnár se narodil roku1987 v Budapešti. Začal hrát jiv v osmi letech. Nejdříve hrál na klarinet, který později vyměnil za saxofon. Po ukončení Konzervatoře Bély Bartóka v Miškolci byl přijat ke studiu na Akademii Ference Liszta v Budapešti – specializaci jazzové interpretace. Po získání titulu bakalář v roce 2011 pak přešel na mistrovská studia rakouské Univerzity v Grazu, která letos absolvuje. Během svých studií také vyučuje na konzervatoři v Szombathely. Mezi jeho mnohé vynikající maďarské muzikanty patří např. Robert Lakatos, Gábor Bolla, Elemér Balázs, Krisztián “Pecek” Lakatos, Kálmán Oláh, András Mohay či skbvělí hráči ze zahtraničí: Stjepko Gut, Tuomo Uusitalo, Andjelko Stupar, Milan Nikolic. Po skončení studií se vrací do Budapešti a začíná účinkovat se svým novým kvartetem.   


Přiložené soubory