Datum: 18. 10. 2018

ONLINE-poslouchejte: Rádio Zlín | Rádio Čas | čtěte: Dobrý den s kurýrem | Slovácký Deník | sledujte: Televize TVS

05. 11. 2015

Ostatní • 17:00  • Výstava 

FOPO 2015

V minulých dnech se uskutečnil II. ročník obnovené mezinárodní fotografické soutěže FOPO 2015 (Fotografie pomedzia – Fotografie pomezí), kterou pořádá Trenčianske osvetové stredisko v Trenčíne ve  spolupráci s Klubem kultury Uherské Hradiště.

V letošním roce bylo do soutěže zasláno 351 fotografií od 37 autorů.

Porota ve složení: Mgr. Art. Barbora Petríková (Trenčín), Mgr. MgA. Petra Baroňová (Uh. Hradiště), Ing. Jan Tluka (Trenčín) a Mgr. Art. Antonín Mach (Uh. Hradiště) doporučila vystavit 110 fotografií od 30 autorů. (V tematické kategorii I – Příroda a krajina: 24 autorů a 65 fotografií; v tematické kategorii II – Historie, tradice, kultura: 19 autorů a 55 fotografií).

    Hlavní cenu získal JIŘÍ SKŘIPSKÝ (Trenčín) za cyklus fotografií "Celkom obyčajné domy". V první tematické kategorii I – Příroda a krajina získali 1. místo MARIE KORBELOVÁ (Kroměříž), 2. místo ANTONÍN KOSTKA (Brumov-Bylnice) a 3. místo MARTIN ŠTECHER (Korytná). Ve druhé tematické kategorie II – Historie, tradice, kultura se umístili: na 1. místě JIŘÍ SKŘIPSKÝ (Trenčín), na 2. místě ELEONÓRA ŽŮRKOVÁ (Trenčín) a na 3. místě FRANTIŠEK NOVOTNÝ (Vsetín).

Gratulujeme oceněným autorům a děkujeme všem zúčastněným fotografům, kteří do soutěže zaslali své snímky. Výstava fotosoutěže bude zahájena 5. listopadu v 17 hodin v Trenčíně a při příležitosti vernisáže dojde také k předání cen, jejichž autorem je akademický sochař Daniel Trubač z Polešovic.

V prosinci bude následovat repríza výstavy a to od 9. prosince v Galerii Vladimíra Hrocha v Uherském Hradišti.


Přiložené soubory

FOPO-2015-vyhodnotenie.doc
pozvanka-A5-FOPO-2015.pdf