Datum: 20. 07. 2018

ONLINE-poslouchejte: Rádio Zlín | Rádio Čas | čtěte: Dobrý den s kurýrem | Slovácký Deník | sledujte: Televize TVS

23. 8. 2017

Reduta • 17:00  • Výstava 

ANTONÍN KOSTKA - MÁ VLÁRA

Autor se narodil 16.10.1958, žije v Brumově-Bylnici. Fotografovat začal v roce 1971. Od počátku 80. let se ve volném čase systematicky věnuje fotografii přírody nejsevernější části Bílých Karpat na moravsko-slovenském pomezí v oblasti Vlárského průsmyku. Ve své tvorbě preferuje klasickou černobílou fotografii na střední formát negativu a převážná většina jeho snímků je pořízena fotopřístrojem  Moskva V, starým jak sám autor. Ke svým oblíbeným motivům se mnohokrát vrací a pro jejich ztvárnění hledá neobvyklé a mimořádné světelné podmínky. Často exponuje jeden snímek mnoho hodin při svitu měsíce nebo hvězd.
Doposud uspořádal  přes sedmdesát autorských  výstav a zúčastnil se desítek výstav kolektivních.
Jeho fotografie byly oceněny na mnoha celostátních a mezinárodních fotografických soutěžích a v roce 1994 získaly zlatou medaili na mezinárodním bienále umělecké fotografie  STROM Ružomberok.
Byly rovněž publikovány v knihách – např. Fořtovo království, Ze života lovců, Bílé Karpaty, Lovy ve třech světadílech, Od vesna do vesna  a dalších.Tvoří výzdobu řady společenských interiérů a jsou zastoupeny v soukromých sbírkách v České republice, v Holandsku, v Izraeli, na Slovensku  a v USA. V roce 2000 založil Fotoskupinu ANDROMEDA Brumov-Bylnice, jejíž je předsedou.    

Slavnostní vernisáž se uskuteční ve středu 23. srpna v 17 hodin v přízemí Reduty a výstava potrvá do 30. září 2017.


Přiložené soubory